Головна Новини Народжені в неволі: скандал в «Парку хижаків Арден»

Народжені в неволі: скандал в «Парку хижаків Арден»

by Max
Народжені в неволі: скандал в «Парку хижаків Арден»

Реабілітаційний центр звинувачують у протизаконній діяльності з розведення ведмедів.

У реабілітаційному центрі для диких тварин «Парк хижаків Арден», що неподалік Сатанова, ведмедиця народила трьох ведмежат. Їх поява спровокувала скандал: екологи та екоактивісти називають таку ситуацію неприпустимою та звинувачують керівництво центру в протизаконній діяльності з розведення ведмедів.

Працівники Національного природного парку «Подільські Товтри», на території якого розташований реабілітаційний центр вже відреагували на інцидент та провели перевірку.

Як виявилося, малюки народилися у ведмедиці, евакуйованої рік тому з Харкова. У Національному природному парку «Подільські Товтри» наголошують, що розведення тварин – недопустимий факт для реабілітаційних центрів. Додають, що його представники пояснюють цей інцидент тим, що тварини були евакуйовані з Харкова під час проведення там бойових дій. На момент отримання звірів інформації щодо вагітності ведмедиці не було.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

 До реабілітаційного центру тварини з Харкова потрапили у середині квітня. За інформацією з відкритих джерел вагітність ведмедиці триває 6-8 місяців.

Наразі адміністрація «Подільських Товтр» вимагатиме врегулювання ситуації в правовому полі.

Нагадаємо, реабілітаційний центр «Парк хижаків Арден» створений декілька років тому. Його позиціонували як нову сучасну модель центру для реабілітації тварин, які жили в неволі. Сюди забирали ведмедів з приватних зоопарків із жахливими умовами існування, придорожніх кафе, де ведмеді жили задля людської розваги, заради народження ведмежат та їх продажу… У реабілітаційному центрі ведмедів лікували, тварини мали можливість доживати віку у напіввільних умовах в лісових вольєрах. Але не розмножуватися в неволі.

Як раніше розповідав сайту «Є» Володимир Бучко, який в «Ардені» виконував обов’язки директора з розвитку, стерилізація тварин, які потрапляли до реабілітаційного центру, – одна з головних умов. Адже така установа не може займатися розведенням ведмедів, аби потомству також довелося жити в неволі.

Нині Володимир Бучко вже не працює в установі та каже, що реабілітаційний центр цим інцидентом зганьбив свою репутацію, допустивши розмноження бурих ведмедів без спеціальних дозволів. Коментуючи скандальну ситуацію в соцмережах він зазначив, що реабілітаційний центр перетворився на бізнесовий проєкт, «тому що відвідувачам подобаються малі ведмежата. Збільшує кількість відвідувачів. Бізнес…»

Його підтримали низка екоактивістів та громадських організацій екологічного спрямування. Вони наголошують на тому, що дикі тварини мають жити та розмножуватися в природі, а не бути бізнесом. А реабілітаційні центри доглядають тварин, які не можуть вже вижити в дикій природі. І народженні медвежата в неволі не зможуть виживати в дикій природі. Адже тварини, котрі пережили неволю і не мають навиків життя в дикій природі, не зможуть цьому навчити і своє потомство.

До керівництва «Парку хижаків Арден» звернулися вже низка активістів. Зокрема і громадська організація «Еко-Галич», яка має досвід реабілітації ведмедів та була дотичною до створення реабілітаційного центру. Вимагають від керівництва негайно провести всі необхідні заходи для забезпечення безпеки ведмедів та контролю народжуваності. Центр звинувачують у порушенні Закону про «Червону книгу» та порушенні положення Глобальної федерації притулків для диких тварин.

Від керівництва реабілітаційного центру вимагають негайно провести всі необхідні заходи для забезпечення безпеки ведмедів та контролю народжуваності.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.