Головна Life style Кому не підходить популярна добавка для кишківника псиліум: вона може посилити запори

Кому не підходить популярна добавка для кишківника псиліум: вона може посилити запори

by Max

Псиліум – одна з найпопулярніших добавок для заповнення денної норми клітковини в раціоні. Однак через один нюанс цей засіб може нашкодити, і замість налагодження випорожнення призвести до посилення запорів.

Псиліум – це лушпиння насіння подорожника, добавка до їжі, яка славиться здатністю швидко та ефективно налагоджувати роботу кишечника.

В одній чайній ложці псиллиума міститься 3 г клітковини — тобто цілих 10% від добової норми цього нутрієнта. У день можна вживати до 2 столових ложок лушпиння подорожника – і це сильно полегшує стан людей під час дієт або при схильності до частих запорів.

Втім, якщо пити псилліум неправильно, можна лише погіршити проблему з походом у туалет.

Як і багато БАД з високим вмістом клітковини, псилліум вимагає підвищеного вживання рідини протягом дня. В ідеалі відразу після прийняття ложки лушпиння слід випити дві склянки чистої води – і підвищити денну норму рідини мінімум до 2,5 літрів. Нагадаємо, до неї не входять кава, чорний чай та інші напої, які не мають можливості заповнювати водний баланс організму.

Псилліум відноситься до виду розчинної клітковини. Активно працювати в кишечнику він починає лише за наявності достатньої кількості води. Завдяки рідині він набухає і перетворюється на гель, що стимулює комфортну дефекацію.

Якщо тобі не під силу пити багато води, на жаль, від прийому псиліуму ти відчуєш тільки неприємне розпирання в області кишечника, а часом і труднощі при поході в туалет. Саме тому перед тим, як почати вживати цю добавку, оціни свої сили та скоригуй дозу. Адже чим більше псиліуму ти приймаєш, тим більше води буде потрібно організму!

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини