Головна Політика Українці, які виїхали за кордон, зможуть отримувати пенсію через міжнародний переказ – уряд

Українці, які виїхали за кордон, зможуть отримувати пенсію через міжнародний переказ – уряд

by Max

Українці, які тимчасово живуть за кордоном, зможуть отримувати пенсії міжнародними переказами через «Укрпошту» – таку можливість передбачив уряд, повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Постанова була розроблена Мінсоцполітики за результатами нарад з обговорення проблемних питань українських громадян, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі. Вони проходять під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук. Йдеться про відновлення виплат для українських громадян за кордоном, які в Україні отримували пенсію у готівковій формі», – повідомили в міністерстві.

Відтепер, кажуть в уряді, виплати можна буде отримувати у відділенні пошти за кордоном (за наявності технічної можливості в АТ «Укрпошта» здійснювати переказ коштів у країну перебування).

«Вказана категорія пенсіонерів за кордоном зможе відновити отримання пенсії шляхом надсилання заяви поштою в порядку, визначеному Пенсійним фондом України», – йдеться в повідомленні.

У лютому в уряді заявили про наявність проблем в українських шукачів притулку в Польщі у питанні отримання українських пенсій і пообіцяли знайти рішення.

Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський тоді повідомив, що Польща готова виплачувати українцям пенсії в готівковій формі шляхом міжнародного переказу між нею й «Укрпоштою». Також за допомогою міжнародного поштового зв’язку українці мають можливість переслати пакет документів напряму до ПФУ, додав Смілянський.

З моменту повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну вимушеними мігрантами стали понад 13 мільйонів українців, про це свідчать підрахунки ООН (з них понад 5 мільйонів внутрішньо переміщені особи, близько 8 мільйонів – біженці).

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.