Головна Новини Традиційні писанки Подільського краю – музейники міста запрошують відвідати тематичну виставку

Традиційні писанки Подільського краю – музейники міста запрошують відвідати тематичну виставку

by Max

В експозиції представлено більше 300 робіт від вихованців Дунаєвецького Народного художнього колективу гуртка «Писанка».

Хмельничан та гостей міста запрошують відвідати великодню виставку під назвою «Що ви знаєте про писанку?». В обласному художньому музеї експозиція складається з робіт вихованців Дунаєвецького Народного художнього колективу гуртка «Писанка».

«Писанка завжди була оберегом для українського народу, тому що її розписували і вкладали дуже багато значень: символи життя, відродження та зародження чогось нового», – розповідає у коментарі журналістам телеканалу «Місто» науковиця Хмельницького обласного художнього музею Марина Заславська.
На виставці представлено більше 300 експонатів, серед яких як традиційні писанки, так і незвичайні авторські «писанки-зернівки».

«Це звичайне яйце, на яке наноситься візерунок, а далі – все залежить від фантазії самого митця. У цій техніці ми замість воску використовуємо клей ПВА, замість писачка – звичайну дерев’яну шпажку, – розповідає керівниця Народного художнього колективу гуртка «Писанка» Валентина Войткова. – Дуже важко приживається нове у традиційному, це треба мати силу волі, щоб воно прижилося. Свої перші «писанки-зернівки» я дарувала людям, які їм дуже подобалися».

Виставку у Хмельницькому обласному художньому музеї можна оглянути до 12 травня.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читайте також: У нацпарку на Шепетівщині встановлюють штучні гніздівлі для комах

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.