Головна Новини У лісах Хмельниччини створюють мінералізовані смуги

У лісах Хмельниччини створюють мінералізовані смуги

by Max

Лісівники зазначають, що це один з ефективних методів захисту від лісових пожеж.

Цього року лісівники Подільського офісу, який об’єднує ліси Хмельниччини, Чернівеччини та Тернопільщини, створять 842 кілометри мінералізованих смуг. Як зазначають у пресслужбі офісу, більша частина запланованого уже виконана. Також лісівники проведуть догляд за уже створеними мінсмугами, які займають 2678 кілометрів. Усе для того, щоб вберегти ліси від пожеж.

«Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, проведений шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Вони слугують своєрідною перепоною від вогню, аби він не розповсюджувався на більші площі лісового масиву», – йдеться у повідомленні

Прокладається смуга механізованим способом: проводиться оранка ґрунту трактором на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.

При загоряннях зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

«Мінсмуга створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше немає чому горіти», – пояснюють лісівники.

Читайте також: Пожежа на Проскурівській – у Хмельницькому горіла історична будівля (фото)

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.