Головна Новини Підозрюють в отриманні хабаря: від посади відсторонили директорку департаменту Хмельницької ОВА

Підозрюють в отриманні хабаря: від посади відсторонили директорку департаменту Хмельницької ОВА

by Max
Підозрюють в отриманні хабаря: від посади відсторонили директорку департаменту Хмельницької ОВА

Під час обшуку в її квартирі слідчі вилучили 600 гривень, які нібито могли бути хабарем.

Днями суд відсторонив Ганну Богданович від керування департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької обласної військової адміністрації. Також обрав їй запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у вечірній і нічний час. Причиною стала підозра її в отримання хабаря за погодження дозвільної документації. Про викриття на гарячому цієї посадовиці та її працівника наприкінці квітня повідомляли працівники прокуратури.

Згідно з ухвалою Хмельницького міськрайонного суду, слідство встановило, що наприкінці минулого року керівник товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля-Тепло-Інвест» вирішив отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Оскільки це довготривала процедура, він доручив своєму працівнику оформити необхідні документи. Той вирішив замовити виготовлення проєктної документації у приватного підприємства «Еванте».

Керівник «Еванте» повідомив працівнику «Поділля-Тепло-Інвест», що це коштуватиме 50 тисяч гривень. Мовляв, частину цих коштів буде передано як хабар службовцям департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА для отримання позитивного рішення. Інакше — посадовці можуть відмовити у наданні дозволу. Тож працівник «Поділля-Тепло-Інвест» погодився дати хабар.

У квітні цього року необхідна документації була готова. Отримавши оплату за це від «Поділля-Тепло-Інвест», працівник ПП «Еванте» заніс 13 квітня у департамент вісім тисяч гривень хабаря. Він передав його працівнику департаменту, а той 14 квітня віддав частину коштів своїй директорці, тобто Ганні Богданович. Відтак та підписала дозвіл на викиди забруднюючих речовин.

Під час обшуку в її квартирі слідчі вилучили 600 гривень, які нібито могли бути хабарем. Також правоохоронці стверджують, що на провину Ганни Богданович вказують свідчення свідків і протоколи від 1 травня про негласні слідчі дії з аудіо та відеоконтролю підозрюваної. Відтак прокуратура попросила суд відсторонити Ганну Богданович від посади й обрати їй запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Натомість посадовиця та її захисник просили суд відмовити у задоволенні цього клопотання. Вони стверджують, немає обґрунтованих доказів, які б вказували на вчинення правопорушення. Зокрема, вважають дивним винайдення у її помешканні коштів, які нібито передав працівник ТОВ «Поділля-Тепло-Інвест». Також у протоколах від 1 травня не прослідковується факт передачі Ганні Богданович хабаря 14 квітня.

Дослідивши ситуацію, Хмельницький міськрайонний суд зрештою задовольнив клопотання прокуратури. Він відсторонив Ганну Богданович від зайняття посади директора департаменту до 26 червня. Також обрав їй до 26 червня за запобіжний захід домашній арешт на час з 18-ї години до 7-ї ранку.

Вона зі своїм адвокатом вирішили оскаржити ухвали суду першої інстанції. Однак Хмельницький апеляційний суд залишив їх без змін.

Мене підозрюють в отримані 8 тисяч гривень, які призначалися для трьох осіб: що каже Ганна Богданович

Нагадаємо, наприкінці квітня Хмельницька обласна прокуратура повідомила про викриття корупційної схеми в одному з департаментів Хмельницької ОВА. Під підозрою — двоє його керівників, які брали хабарі за погодження дозвільної документації.

«Ціна коливалась від 8 до 50 тисяч гривень, залежно від виду необхідної документації. Правоохоронці затримали посередника після отримання «траншу» у розмірі 18 тисяч гривень», — зазначили тоді у пресслужбі прокуратури.

Невдовзі Ганна Богданович назвала дії поліції «гоп-стопом у стилі 90-х». Вона пояснила, що вилучені у неї кошти були частиною її офіційної зарплати, яку вона зняла у банкоматі за пів години до того, як правоохоронці прийшли у її кабінет.

«Ви б бачили їх радість, коли в моєму гаманці знайшли 10 тисяч гривень, які були частиною моєї офіційної зарплати та які я зняла в банкоматі за пів години до цього дійства. Проте, мої покази на камеру, демонстрація чеків не зацікавили горе-правоохоронників. Вони, порушуючи купу законодавчих норм, розклали мою зарплату на робочому столі і почали ледве не селфі робити на її фоні. З суботи 29 квітня Хмельниччину облетіли інтернет-повідомлення про те, що керівництво одного з департаментів ОДА викрили в організації корупційної схеми, з викладанням в мережу світлин з мого кабінету ну і, звичайно, на фоні грошей, які є моєю зарплатнею. А тепер увага! Мене підозрюють у отримані 8 тисяч гривень, які призначалися для трьох осіб! Це про рівень наших славних оперативників управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Нацполіції!», — написала у фейсбуці Ганна Богданович.

Також нагадаємо, свого часу Ганна Богдановчи працювала в Міністерстві енергетики. А 5 липня 2021 року тодішній голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій призначив їх директоркою департаменту екології та природних ресурсів. У серпні 2022 року він звільнив її на підставі написаної нею заяви. Однак невдовзі вона поновилася на своїй посаді.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.