Головна Новини Перехід московських церков до ПЦУ на Хмельниччині: як змінилася ситуація

Перехід московських церков до ПЦУ на Хмельниччині: як змінилася ситуація

by Max

У Хмельницькій ОВА повідомили, що позитивна динаміка переходу продовжується.

На Хмельниччині збільшується кількість релігійних громад Православної церкви України. Нині в області їх налічується 639. Про це сайту «Є» розповіла директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Інна Михайлова.

Згідно з оновленою статистикою, від початку повномасштабного вторгнення 232 релігійні осередки, що підпорядковувались московському патріархату, перейшли до українських парафій. Відтак зараз залишилось 683 релігійних громад упц (мп) проти 941 у лютому 2022 року. Ще 26 відтоді вирішили отримати статус «незалежних православних громад» – таких, що не мають єпархіального управління.

«Це найбільші показники серед усіх областей країни», – каже директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Інна Михайлова.

Водночас Інна Михайлова зазначає, що місцеві органи самоуправління не мають повноважень втручатись у процес переходу до ПЦУ, тому що це не передбачено законодавством. Попри рішення про заборону діяльності московського патріархату місцевими радами, лише за парафіянами територіальних громад закріплене таке право. Адже це свідчить про найвищий рівень волевиявлення.

«Питання переходу – це виключно вибір громади. Наразі влада по закону ніяк не може впливати на цей процес. Скажімо, так званим «найвищим органом», який може ухвалювати рішення щодо переходу, є об’єднання релігійної громади. Коли дві третини парафіян ухвалили рішення внести зміни в Статут, тоді вже облдержадміністрація як орган реєстрації здійснює свою функцію – фіксує зміни статуту в Єдиному державному реєстрі», – каже Інна Григорівна.

Найактивніше до Православної Церкви України переходять релігійні осередки в Хмельницькій, Старокостянтинівській та Теофіпольській громадах. Крайнє рішення про перехід на Хмельниччині прийняли 16 вересня 2023 року у селі Яворівці, що на Красилівщині. Ще близько 30 установ здійснюють підготовку відповідних документів для юридичного оформлення прийнятого рішення про перехід до ПЦУ.

Варто зазначити, що на всеукраїнському рівні досі не заборонили діяльність упц (мп). Верховна Рада ще у 2022 році зареєструвала відразу кілька проєктів, однак до розгляду мав потрапити лише один – урядовий. До слова, його так і не винесли на голосування. За словами голови Верховної Ради Стефанчука, проєкт не зможе набрати необхідних 226 голосів для заборони діяльності упц (мп): «Виносити його у залу, провалювати для того, щоб просто потішити Російську Федерацію, то це просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально».

Нагадаємо, нещодавно сайт «Є» розповідав, як у Ярмолинцях мати полеглого воїна разом з однодумцями пікетують московську церкву.

Читайте також: Факт в історії: про Вірменську церкву в Кам’янці-Подільському, висаджену в повітря комуністами

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.