Головна Новини «Хакери заволоділи даними абонентів «Київстару»? – у компанії це спростовують

«Хакери заволоділи даними абонентів «Київстару»? – у компанії це спростовують

by Max
«Хакери заволоділи даними абонентів «Київстару»? – у компанії це спростовують

Російські хакери взяли на себе відповідальність за атаку на «Київстар».

«Кіберфахівці Служби безпеки України та спеціалісти «Київстару» у взаємодії з іншими державними органами продовжують роботи з відновлення мережі після вчорашньої хакерської атаки», – про це повідомляють у СБУ.

«За попередніми розрахунками, 13 грудня планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету. Цифровій інфраструктурі «Київстару» було завдано критичних уражень, тому відновлення всіх послуг із дотриманням необхідних протоколів безпеки вимагає часу. Відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань. Воно є хакерським підрозділом головного управління генштабу збройних сил рф (більш відомого як гру), яке таким чином публічно легалізує результати своєї злочинної діяльності. СБУ продовжує документувати кібератаку рф по цивільній інфраструктурі України як черговий воєнний злочин рашистів», – йдеться в повідомленні СБУ.

Сьогодні одне з угруповувань рф повідомило, що за атакою на «Київстатр» стоять саме вони. «Ми знищили 10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних і резервного копіювання. Ми атакували «Київстар», тому що компанія забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи й силові структури України. Решті контор, які допомагають ЗСУ, приготуватися!», – написали злочинці. Заявили і про те, що начебто заволоділи адресами та паспортними даними клієнтів компанії.

У «Київстарі» вже це спростовують. «Нещодавно російськи телеграм канали почати писати, що їх хакери «помстились» Київстару за підтримку ЗСУ і знищили чотири тисячі серверів, десять тисяч комп`ютерів, покрали дані абонентів. Брешуть, – написали в фейсбуці прессекретар «Київстар» Ірина Леліченко. – Персональні дані абонентів Київстару не скомпрометовані. Вони у безпеці, і системи, у яких ці дані зберігаються – не постраждали від хакерської атаки. Те що ми бачимо на скріншотах з ворожих телеграм каналів – якісь навмання зібрані технологічні дані, що не належать до персональних даних наших абонентів. Київстар з усією відповідальністю заявляє, що персональні дані абонентів у безпеці. Інформація про ніби то знищені «комп`ютери і сервери» Київстару – також не відповідає дійсності».

Згодом, з’явилася й інформація на сторінці «Київстару»: «Друзі, стратегія ворога — посіяти паніку. Не дамо йому досягти успіху! Як ми повідомляли раніше, абонентська інформація та персональні дані — у безпеці. Системи, у яких ці дані зберігаються — не постраждали від хакерської атаки. Всі ми бачили ці скриншоти з телеграм-каналів. Але на них зображені навмання зібрані технологічні дані, які не належать до персональних даних наших абонентів. Ми з усією відповідальністю заявляємо, що ваші персональні дані у безпеці! Крім того, чутки про знищення наших «комп’ютерів і серверів» — це фейк. Просимо слідкувати тільки за офіційною інформацією на наших платформах. Сподіваємось, що незабаром почуємо добрі новини!»

Нагадаємо, вчора, 12 грудня, усі сервіси одного найбільших операторів мобільного зв’язку в Україні компанії «Київстар» перестали працювати. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на оператора мобільного зв’язку «Київстар». Наразі відновлювальні роботи тривають. Поки невідомо, коли запрацюють усі сервіси.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.