Головна Політика Київ просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити американською зброєю

Київ просить США допомоги з визначенням цілей в Росії і скасувати обмеження бити американською зброєю

by Max

Україна звернулася до адміністрації президента США Джо Байдена з проханням допомогти визначити цілі в Росії, по яких Київ міг би завдати удару власною зброєю. Вона також попросила США зняти обмеження на використання наданої американської зброї проти військових об’єктів на території Росії. Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників та представників оборонного відомства.

Попередні подібні запити, як і прохання дозволити застосування США озброєнь для ударів по об’єктах на території Росії, незмінно відхилялися Вашингтоном. Нинішню спробу зроблено Києвом на тлі різкої активізації дій російської армії в Харківській області.

За даними видання, американські посадовці заявили, що запит України, який було зроблено минулого тижня, розглядається.

Читайте також: «Бити чи не бити». Українські атаки на російські НПЗ: за і проти

Якщо США погодяться на такі зміни, це може означати серйозну зміну політики адміністрації Байдена, яка вже давно прагне зменшити ризик військової ескалації між Вашингтоном і Москвою, підтримуючи при цьому Україну, пише WSJ.

«Вони дійсно просили [США] про допомогу, щоб завдати удару по Росії. Це не стосувалося конкретної системи озброєнь, а додаткової допомоги в завданні удару по росіянах», – сказав журналістам генерала ВПС США Сі Кей Браун

Водночас представник Білого дому заявив, що нинішня політика США не підтримує надання такої допомоги у виборі цілей або використання американської зброї на території Росії.

«Ми не заохочуємо і не дозволяємо здійснювати атаки на території Росії, що є нашою давньою політикою», – сказав він.

Як зауважують журналісти Wall Street Journal, США надали ракетні комплекси класу «земля-земля» та інші системи озброєнь ATACMS за умови, що вони не будуть використовуватися для завдання ударів по цілях на території Росії. Це застереження, на яке Україна погодилася як на умову отримання зброї, мало на меті зменшити ризик переростання конфлікту у пряме зіткнення між США та Росією.

Читайте також Розслідувач New York Times: удар по аеродрому Бельбек знищив три винищувачі Росії

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

14 травня видання Politico з посиланням на двох неназваних офіційних осіб США повідомило, що політика адміністрації Байдена щодо заборони використання Україною наданої США зброї для ударів по території Росії не змінилася. Джерела Politico заявили, що військова допомога США Україні призначена «для оборони, а не для наступальних операцій» на території Росії.

Аналітики Інститут вивчення війни заявили, що українська операція щодо завдання ударів по системах у Росії, які безпосередньо підтримують наступальні наземні операції Росії на півночі Харківської області, за своєю суттю була б оборонною, і характеризувати таку спробу як «наступ» було б некоректно.

Читайте також: Блінкен розповів про дозвіл на застосування зброї по території РФ і про Patriot для Харкова

Водночас Британія не проти використання своєї зброї по території РФ. На початку травня міністр закордонних справ країни Девід Камерон в інтерв’ю агентству Reuters сказав, що Україна має право використовувати зброю, надану Британією, щоб завдавати ударів по цілях на території Росії, а рішення щодо цього має ухвалювати Київ.

«Україна має таке право. Так само, як Росія завдає удару всередині України, цілком зрозуміло, чому Україна відчуває потребу забезпечити свій захист», – сказав він.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини