Головна Новини З території хмельницької школи перенесли на кладовище «Братську могилу радянських воїнів»

З території хмельницької школи перенесли на кладовище «Братську могилу радянських воїнів»

by Max
З території хмельницької школи перенесли на кладовище «Братську могилу радянських воїнів»

Поховання разом із меморіальним комплексом були розташовані тут з 1956 року.

У Хмельницькому відбулось перепоховання 22 радянських воїнів, які були поховані на території школи № 13. «Братську могилу» разом з меморіальним комплексом розташували на кладовищі у мікрорайоні Лезнево.

Як розповів сайту «Є» начальник комунального підприємства «Хмельницька ритуальна служба» Сергій Бортник, процес відбувався згідно з усіма правилами перепоховань. А постамент меморіального комплексу планують залити цементом наступного року.

«Ми повідомили військкомат про переховання, процес відбувався за участі військових, почесної варти та капелана. На честь воїнів провели панахиду. Пам’ятник, що був розташований в школі, також перенесли на місце перепоховань солдат. Наступного року плануємо його повністю вмонтувати, так, як треба», – каже Сергій Бортник.

Перепоховання здійснили за ініціативою директора школи, а також представників ветеранської організації. Вони направили відповідне звернення до міської ради.

«Меморіальний комплекс знаходиться на балансі міської ритуальної служби, але будь-які дії стосовно нього потрібно погоджувати з Мінкультом. Ми отримали дозвіл від Міністерства десь наприкінці липня, а згодом розпочали», – зазначив начальник «Хмельницької ритуальної служби».

Варто зазначити, що у «Братській могилі радянських воїнів» похоронені 22 радянських військових. П’ятнадцять із них невідомі, сім — відомі. Вони загинули у 1944 році під час проведення Проскурівсько-Чернівецької операції. У 1956 році поряд із похованням встановили пам’ятник солдату.

Читайте також: На Красилівщині у приватну власність передали землі ботанічного заказника

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.