Головна Новини У Хмельницькому одна із лікарень почала продавати електроенергію в мережу

У Хмельницькому одна із лікарень почала продавати електроенергію в мережу

by Max

Це стало можливим завдяки встановленим минулого року на дахах трьох медичних закладів міста сонячних панелей загальною потужністю у 100 кВт.

Першого травня цьогоріч вперше в Україні лікарня почала продавати в мережу електроенергію, яку виробила за допомогою сонячних панелей на своєму даху. Мова йде про три поліклініки Хмельницького лікувально-діагностичного центру, де минулого року було встановлено сонячні панелі загальною потужністю у 100 кВт. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Механізм активного споживача електроенергії став можливим завдяки прийнятому торік Закону щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України. Зазвичай сонячні електростанції на дахах лікарень виробляють електроенергію для власних потреб. Але відтепер у години, коли електроенергії виробляється більше, ніж поліклініки споживають, надлишок буде продаватися в мережу.

Цей випадок поки є унікальним, зазначив нардеп, але сотні лікарень зможуть стати ще й трошки електростанціями, що також допоможе залучити додаткові гроші для установи.

«Дякую команді Хмельницькобленерго за підтримку в отриманні статусу активного споживача та команді МОЗ, Хмельницького лікувально-діагностичного центру, та меру міста Олександру Симчишину за проактивну прогресивну позицію», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Укрпошта анонсувала вихід нової марки з потопленими кораблями ворожого флоту

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.