В Україні та Франції було затверджено 19 проектів, які стосуються критичної інфраструктури. Це стало можливим завдяки міжурядовій угоді про підтримку критичної інфраструктури на суму 200 мільйонів євро, про що повідомило Міністерство економіки 7 березня.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Під час візиту до Парижа міністерка економіки Юлія Свириденко обговорила дані ініціативи з французькими посадовцями, включаючи міністра економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Еріком Ломбардом.
«Сторони спільно опрацювали заявки і уряд затвердив перші 19 проектів на засіданні Стратегічної інвестиційної ради. Це проекти у сфері охорони здоровʼя, енергетики, інфраструктури, гуманітарного розмінування та інших напрямків», – заявляє Мінекономіки.
Проекти, що були обрані, очікується реалізувати протягом від п’яти до 16 місяців.
Стратегічне партнерство та покращення інфраструктури
Юлія Свириденко висловила подяку Франції за стратегічне партнерство, вказавши, що ця угода надає Україні 200 мільйонів євро через «Фонд для України», які будуть спрямовані на відбудову критичної інфраструктури. З цієї суми 60 мільйонів євро будуть витрачені на підтримку енергетичного сектору.
«Програма мала значну увагу з боку приватного сектору», – йдеться в коментарі Юлії Свириденко.
Вона також зазначила, що загальна кількість проектів, які подавалися на фінансування, досягла 600 мільйонів євро, що перевищує запланований обсяг фінансування. «Тому ми сподіваємося на розширення співпраці», – каже міністерка.
Оцінка впливу на енергетичний потенціал
За словами Свириденко, укладена угода має на меті зміцнити енергетичний потенціал українських міст, зокрема Харкова, Кривого Рогу та Запоріжжя. Фінансування дозволить модернізувати інфраструктуру, впровадити цифрові технології, відновити пошкоджені об’єкти, диверсифікувати джерела енергії та перейти до зелених технологій.
Крім того, кошти будуть спрямовані на гуманітарне розмінування. За оцінками, понад 138 000 квадратних кілометрів території України забруднені вибухонебезпечними предметами.
Свириденко зазначила, що реалізацією проектів займатимуться українські та французькі компанії. Нагадаємо, що уряди України та Франції підписали грантову угоду на надання 200 мільйонів євро на проекти з критичної інфраструктури ще в жовтні минулого року.