Головна Новини Писанку часів Київської Русі представили на виставці у Меджибізькому замку

Писанку часів Київської Русі представили на виставці у Меджибізькому замку

by Max
Писанку часів Київської Русі представили на виставці у Меджибізькому замку

До Великодніх свят тут відкрили дві виставки з історії писанкарства та випікання пасок на Поділлі.

До кінця квітня усі охочі, хто відвідає Меджибізький замок, можуть доторкнутися до найдревніших традицій, пов’язаних з Великоднем. До свят тут відкрили дві виставки з історії писанкарства та випікання пасок на Поділлі.

Серед експонатів – традиційні «крашанки», маленькі шедеври подільських писанкарок та незвичної форми керамічні посудини, які використовували лише один раз на рік, розповідає директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.

Зналися наші предки й на писанках, й на дряпанках

Усі вони ексклюзивні й промовисто свідчать про славетну історію славетного містечка. Є серед шедеврів й керамічна писанка часів Київської Русі.

«Ми знайшли її ще у 2018 році, – розповідає Олег Григорович, – під час досліджень давньоруського шару Меджибізького замку. До слова, це вже друга знахідка. Значно раніше їй передували фрагменти такої ж».

Як її використовували в 11-13 століттях, треба досліджувати, запевняє директор заповідника. А от робили їх з глини, поливаючи зверху поливою й розписуючи.

Виставку можуть побачити відвідувачі замку

Щороку до великодніх свят ця писанка займає чільне місце на традиційних Меджибізьких виставках.

«Аби демонструвати оцю нашу справжню величезну потужну історію, – стверджує Олег Погорілець. – Адже, попри зухвале твердження, наших так званих “братів”, що, мовляв, у нас не було історії, держави і всього іншого, це – свідчення виникнення християнства тут, у нас. Там його не знайдеш, скільки не шукай».

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.