Сполучені Штати Америки не планують надсилати свої війська для забезпечення можливого перемир’я у збройному конфлікті між Україною та росією. Про це 11 лютого в німецькому Штутгарті заявив міністр оборони США Піт Геґсет.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
«США не мають наміру надсилати війська в Україну», – підкреслив він, зазначаючи, що європейським країнам слід спочатку зміцнити свої власні оборонні можливості, а потім Сполучені Штати готові прийти на допомогу своїм «друзям» у Європі.
Обговорення миротворців на Мюнхенській конференції
Геґсет також зазначив, що президент США Дональд Трамп спонукав більшість союзників по НАТО збільшити витрати на оборону до 2% від ВВП, а тепер наполягає на ще вищих показниках. Раніше того ж дня видання The New York Times повідомило, що питання надсилання європейських миротворців в Україну стане ключовою темою на Мюнхенській конференції з безпеки.
Декілька європейських країн, включаючи країни Балтії, Францію та Великий Британію, висловили готовність обговорити можливість участі частини своїх військ у складі місій в Україні. Однак високопосадовці Німеччини охарактеризували цю ідею як передчасну.
Гарантії безпеки від союзників
Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише запевнення. За словами високопоставленого європейського чиновника, Європа не може забезпечити 200 тисяч військовослужбовців, як це було озвучено Зеленським, при цьому будь-який військовий контингент потребує підтримки США. Інакше вони залишаться вразливими до російських спроб підірвати політичну і військову довіру до альянсу.
Навіть якщо мова йде про більш скромну кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, це залишає питання складності для континенту, що стикається з повільним економічним зростанням, нестачею військових ресурсів та необхідністю нарощувати витрати на власний захист. На думку журналістів, навіть ця кількість може бути недостатньою для забезпечення реального стримування росії.