Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц поділився думкою щодо умов можливого завершення війни та деокупації України. У своєму виступі він зазначив, що необхідно «говорити про реальність ситуації на місцях».
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Переговори та їх складнощі
Волц акцентував увагу на тому, що елементи майбутніх переговорів були предметом обговорення ще в 2022 році. За його словами, важливо визначити певні гарантії безпеки та статус України на міжнародній арені. Він також зауважив, що, незважаючи на минулі сподівання, постійне членство України в НАТО є малоймовірним не лише з боку США, а й з боку інших держав.
Позиція США та міжнародна дипломатія
Волц зазначив, що Вашингтон проводить консультації з обома сторонами конфлікту, щоб знайти можливості для мирних переговорів, застосовуючи так звану човникову дипломатію для припинення війни. Він підкреслив, що в питаннях звільнення територій України з-під російської окупації США повинні керуватися своїми національними інтересами.
Відповідаючи на запитання ведучої про можливість того, що росія отримає «Донбас на додаток до Криму», Волц зауважив: «Ми повинні запитати себе, чи це в наших національних інтересах? Чи це реалістично?» Він також звернув увагу на складнощі, які стоять перед Україною, наголошуючи на важливості врахування реальної ситуації під час обговорень.
Раніше Волц у спілкуванні з Fox News висловив думку, що Україні, ймовірно, доведеться піти на територіальні поступки. Додатково, радник керівника Офісу президента Олександр Бевз повідомив в етері Радіо Свобода, що під час нещодавньої зустрічі в Саудівській Аравії делегації не обговорювали питання поступок, а територіальний статус України розглядався у контексті подій з 2014 року.
Бевз також зазначив, що Україна ніколи не визнає окуповані території російськими, оскільки це може стати «небезпечним прецедентом». Державний секретар США Марко Рубіо підкреслив, що Україні, ймовірно, доведеться поступитися територією, захопленою росією з 2014 року, якщо буде досягнута угода про припинення війни. Однак, за даними Інституту вивчення війни (ISW), президент росії Володимир Путін відкинув будь-які поступки в рамках можливих мирних переговорів.