Головна Life style Колаген у бульйоні: секрет збереження молодості та краси

Колаген у бульйоні: секрет збереження молодості та краси

by Max
Колаген у бульйоні: секрет збереження молодості та краси

Бульйон на м’ясних кісточках, не лише зігріває і підсилює організм, але також сприяє поліпшенню загального самопочуття та допомагає зберегти красу шкіри, волосся та нігтів. Головна користь такого бульйону полягає у наявності в ньому колагену, інформує KURAZH.

Колаген, який є ключовим структурним білком в організмі, має важливе значення для сполучних тканин, що формують шкіру, м’язи, сухожилля та зв’язки. Він також присутній у складі зубів, рогівці ока та кровоносних судин, що робить його важливим для функціонування різних частин тіла.

З віком кількість колагену в організмі зменшується, особливо в шкірі, що призводить до появи зморшок. Цей процес розпочинається приблизно від 25-30 років і поглиблюється зі старінням, коли після 60 років виробництво колагену припиняється повністю.

Що впливає на кількість колагену в організмі:

  • гормональні порушення
  • перебування на сонці без захисту від ультрафіолету
  • надлишок солі та цукру в щоденному раціоні
  • куріння
  • хронічний стрес та втома

Зменшення кількості колагену в організмі сприяє не тільки утворенню зморшок, а й погіршенню стану суглобів і кісток: вони стають більш крихкими та схильними до переломів. Також знижується стійкість до інфекцій.

Колагеновий бульйон на кістках та хрящах – смачний засіб від цих проблем. Суп не тільки зігріє вас і наситить холодного дня, але й допоможе вам отримати колаген ззовні.

Що корисного міститься в бульйоні:

  • глютамін (покращує рухливість суглобів)
  • гіалуронова кислота (яка, крім поліпшення рухливості суглобів, також зменшує набряк і біль, що супроводжує)
  • цінні зміцнюючі мінерали (сірка, кальцій, фосфор)

Як приготувати бульйон?

Якщо вам не подобається бульйон на курячих ніжках або кісточках свинини, колагеновий бульйон – це альтернативна та смачна пропозиція на вечерю. Ви можете регулярно подавати його своїм домочадцям, як звичайний бульйон, наприклад, з макаронами.

Щоб приготувати смачний та наваристий бульйон – його потрібно варити не менше 3-4 годин. Але надати супу аромату можна за допомогою одного “секретного” інгредієнта.

Дуже важливо в такий бульйон додати трохи вітаміну С. Саме він сприяє засвоєнню колагену і стимулює його вироблення, сповільнене у людей похилого віку.

З цієї причини варто підкислити й інші “колагенові” страви, зокрема м’ясні чи рибні холодці, чи субпродукти.

Суп та інші страви такого типу можна додатково посипати петрушкою – це своєрідна зелена “бомба”, насичена вітаміном С.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.