Головна Новини «Звільнили храм від негативного впливу»: громада на Теофілольщині вирішила покинути моспатріархат

«Звільнили храм від негативного впливу»: громада на Теофілольщині вирішила покинути моспатріархат

by Max

За перехід до ПЦУ проголосували жителі двох сіл.

У Теофіпольській громаді продовжуються нові переходи до храмів ПЦУ. Як повідомляють на сторінці селищної ради, 27 травня відбулися збори жителів сіл Бережинці та Рідка. Люди голосували щодо переходу Свято-Михайлівського храму до складу Православної церкви України. В результаті учасники зборів майже одноголосно підтримали рішення, щоб церква відтепер підпорядковувалася ПЦУ.

Під час зборів до присутніх звернулася жителька села Рідка Надія Пасічник:

«Пам’ятаю як ми усі будували цей храм. Я одна з тих, хто займався організаційними питаннями його будівництва. Церква стала мені другою домівкою. Я знаю історію появи тут кожної ікони, розпису чи цеглинки. І для мене особливо болюче питання зміни підпорядкування. Але мене набагато більше болять звірства росіян на українській землі: покалічені та згвалтовані діти і жінки, вбитий цвіт нашої нації, зруйновані вщент міста та села. Одна з російських маніпуляцій, яку повторює Українська православна церква: якщо ми долучимося до ПЦУ, ми зраджуємо «віру, в якій нас хрестили». І це не правда! Нам не треба перехрещуватися, ми не йдемо в мусульманство чи буддизм. Бог в нас залишається той самий! Ми просто офіційно розриваємо зв’язок з московією».

Як йдеться у повідомленні, громада звернулася до священника УПЦ Івана Штогуна і попросила підтримати рішення щодо переходу спільно з ними. Але він відмовився.

Також учасники зборів обговорили питання змін до статуту, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєстрацію.

«По завершенні усі присутні не стримували емоцій радості, адже, як переконані вони, «звільнили свій храм від негативного впливу» і виконали Гімн України», – зазначили у селищній раді.

Читайте також: У Хмельницькому передали землю в користування Православній церкві України

Священник відмовив мешканцями сіл перейти до ПЦУ.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.