Зустріч української делегації в Ер-Ріяді: конструктивний діалог із США

Розмова була «конструктивною та змістовною» – Умєров заявив про завершення зустрічі в Ер-Ріяді

Зустріч української делегації з представниками Сполучених Штатів у Ер-Ріяді завершилася, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. За його словами, розмова пройшла «конструктивною та змістовною».

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Умєров зазначив: «Обговорили ключові питання, зокрема в енергетичній сфері. Завдання Президента України Володимира Зеленського – досягнення достойного і тривалого миру для нашої держави і людей, а отже для всієї Європи. Ми працюємо над тим, щоб це стало реальністю». Однак міністр не поділився конкретними результатами зустрічі.

Переговори в Джидді та плани на майбутнє

Раніше стало відомо, що делегації України та росії проведуть окремі переговори з представниками США в Джидді, Саудівська Аравія, 24 березня. Проте згодом інформація змінилася, і зустріч української та американської делегацій була перенесена на вечір 23 березня в Ер-Ріяді. Наступного дня запланована зустріч делегацій США та росії.

Коментар президента України

На фоні переговорів у Ер-Ріяді, президент України Володимир Зеленський підкреслив необхідність «дотиснути Путіна до реального наказу припинити удари». Відзначимо, що після контактів з американською стороною Київ прийняв пропозицію Вашингтона про припинення вогню без попередніх умов. Натомість росія лише підтримала мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі.

Агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела 23 березня повідомило, що Сполучені Штати сподіваються на досягнення перемир’я між росією та Україною до 20 квітня, коли святкуватимуть Великдень як православні, так і католики. Однак терміни можуть змінитися через значні розбіжності між сторонами, йдеться у публікації.