Президент України Володимир Зеленський поставив перед Міністерством закордонних справ завдання налагодити контакти з новою владою Сирії. Це рішення стало відповіддю на зміни, що відбуваються в регіоні, та необхідність підтримки сирійського народу в нових умовах.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
«Доручив нашому Міністерству закордонних справ працювати активніше, щоб встановити всі необхідні контакти з представниками народу Сирії і щоб виправити помилки Асада щодо України та всієї Європи», – зазначив Зеленський у новому відео зверненні.
Зеленський також відзначив важливість підтримки продовольчої безпеки Сирії, наголосивши на моральній відповідальності України у сприянні стабільності та миру в різних регіонах світу. «Це наша моральна перевага – Україна допомагає багатьом країнам забезпечувати нормальність життя, зокрема через продовольчу безпеку. Нам цей регіон, як і будь-який інший регіон світу, потрібен стабільним та мирним», – повідомив Зеленський.
Події в Сирії
На тлі цих дипломатичних ініціатив, 8 грудня американські військові здійснили «десятки високоточних ударів» по об’єктах угруповання «Ісламська держава» в центральній Сирії. Внаслідок операції було вражено понад 75 цілей, у тому числі за допомогою літаків B-52, F-15 і A-10.
Сирійські повстанці того ж дня заявили про захоплення столиці Дамаска після блискавичного наступу, що тривав декілька днів. Президент Башар Асад залишив Сирію та разом із родиною знайшов притулок у москві за підтримки росії.
Башар Асад тривалий час покладався на підтримку Ірану та росії, щоб утриматись при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.