Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 27 вересня в Києві зазначив, що «не потрібно бути надто обережними в риториці з росіянами, якщо вони погрожують». Він акцентував на тому, що Росія має усвідомлювати серйозність своїх загроз.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
«Якщо російська сторона ставить за мету блекаут в Україні, то нам слід дати зрозуміти, що ми не будемо реагувати на це інакше. Росія повинна чітко розуміти, що цивілізовані країни відрізняються від диких тим, що вони ніколи не починають першими і не є агресорами. Проте це не означає, що вони слабкі, і не треба проявляти слабкість. Якщо вони погрожують блекаутом, наприклад, столиці України, то в Кремлі повинні знати, що відповідь буде у вигляді блекауту в столиці Росії», – підкреслив глава української держави.
Російські військові регулярно атакують українську енергетичну інфраструктуру. В певні періоди, під час опалювального сезону або в літній пік споживання електрики, українська влада змушена була обмежувати споживання електроенергії.