Президент України Володимир Зеленський нещодавно підписав закон, який викликав жваві обговорення серед громадськості та активістів. Згідно з новими нормами, якщо особа незаконно заволоділа земельною ділянкою, перепродала її декілька разів, а суд не повернув її державі протягом 10 років, то цей процес більше не буде продовжено. У разі, якщо держава все ж таки вирішить повернути цю землю, вона зобов’язана буде виплатити останньому власнику її ринкову вартість. Це рішення викликало стурбованість, адже багато хто вважає його легалізацією корупційних схем у сфері землеволодіння.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Позиція ініціаторів закону
Ініціатори цього закону, депутати Верховної Ради, стверджують, що їхня мета полягає в захисті інвесторів та створенні сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Вони запевняють, що такі зміни сприятимуть залученню капіталу та розвитку аграрного сектору, що вкрай важливо для економіки країни.
Що це означає для громадян?
Однак багато українців з тривогою сприймають ці зміни. Чи не стануть вони ще однією перешкодою для повернення земель, які були незаконно захоплені? Які наслідки це матиме для простих громадян у селах та містечках України? Ці питання залишаються відкритими, і їх обговорення продовжиться у медіа та серед експертів.
Детальніше про цю ситуацію можна дізнатися у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода.