Головна Новини Здвиженську церкву в Кам’янці-Подільському залишили представники УПЦ (мп)

Здвиженську церкву в Кам’янці-Подільському залишили представники УПЦ (мп)

by Max
Здвиженську церкву в Кам’янці-Подільському залишили представники УПЦ (мп)

Виконавча служба виконала судове рішення.

Сьогодні, 28 грудня, представники УПЦ (мп) звільнили будівлю Здвиженської церкви у Кам’янці-Подільському. Цю інформацію сайту «Є ye.ua» підтвердив Василь Фенцур, директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

«Сьогодні нам її передали по акту, який підписала виконавча служба», – телефоном повідомив Василь Володимирович.

Ця церква була в безоплатному користуванні релігійної організації «Хрестовоздвиженська УПЦ». У липні цього року Господарський суд Хмельницької області зобов’язав цю релігійну орагнізацію звільнити будівлю Здвиженської церкви на Карвасарах та передати її Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець». В листопаді Північно-західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення суду першої інстанції – представники московської церкви повинні покинути храм.

Здвиженська церква перебуває на балансі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Але це державна власність, і кому далі передадуть в оренду храм – вирішуватиме Фонд державного майна.

«Згідно закону про оренду державного та комунального майна, все держмайно має використовуватися на платній основі. Тобто, має бути договір оренди, – пояснює Василь Фенцур. – Згідно з цим же таки законом, орендодавцем є територіальний відділ Фонду держмайна в Хмельницькій та Вінницькій областях і саме з ними буде укладатися з майбутнім користувачем договір оренди. Ми зробили грошову оцінку, як це вимагає закон, і фонд держмайна зробить відповідні розрахунки для проєкту договору оренди».

Читайте також:
Рішення ухвалили ще в квітні: релігійна громада на Шепетівщині остаточно приєдналась до ПЦУ
Три релігійні громади Хмельниччини, які зреклися московської церкви, нині – активно волонтерять

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.