Головна Новини Зберігати традиції: фольклорний гурт «Ладовиці» запрошує на різдвяні майстерки

Зберігати традиції: фольклорний гурт «Ладовиці» запрошує на різдвяні майстерки

by Max

До виготовлення традиційних українських різдвяних символів та оберегів запрошують дорослих та дітей. А під час творчої зустрічі будуть навчати також традиційним колядкам та щедрівкам.

Молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» запрошує хмельничан та гостей міста долучитися до майстерок з виготовлення традиційних українських різдвяних символів та оберегів. Продавній символ – Різдвяну зірку – будуть виготовляти з різних матеріалів, зокрема з сіна, паперу та соломи. Окрім того, під час майстеркласів дорослих та дітей будуть навчати традиційним колядкам та щедрівкам.

Як розповіла сайту «Є ye.ua» Дарина Солодка, такі тематичні майстерки творчий колектив вирішив проводити, щоб поділитися з людьми радістю, а також навчити їх робити власноруч продавні різдвяні символи та обереги. Саме під час таких творчих спільних зустрічей в підготовці до прийдешнього свята і народжується святковий дух, впевнена участниця фольклорного гурту «Ладовиці».

«Саме готуючись до Різдва, люди вивчають чи згадують колядки, щедрівки та віншування. І саме в цій підготовці і відчувається свято. Тому що ми, наприклад, не уявляємо, як можна в Різдво і не ходити колядувати? Не ділитися з людьми цією радістю? І такі приготування дуже сильно нас підбадьорюють та створюють дух свята, – зазначає учасниця фольклорного гурту «Ладовиці» Дарина Солодка. – Також вони відкривають продавній святковий дух, коли наші предки ходили колядувати та щедрувати тисячу років попри все: які б часи та історичні події тоді не відбувалися. Люди продовжували нести свої традиції, дуже ретельно їх зберігали та передавали з покоління в покоління. І ми так само продовжуємо в наші часи цю справу. Разом з нашим гуртом та колективом навчаємо цим традиціям. Тому радо запрошуємо долучитися».

Отже, 25 листопада запрошують всіх бажаючих на першу майстерку з виготовлення традиційної Різдвяної зірки з сіна. Майстерклас підходить для дорослих та дітей віком від 6 років.

Наступні творчі зустрічі заплановані на грудень:

  • 2 грудня – Різдвяний павук з соломи. Це давній традиційний оберіг і чудова різдвяна прикраса. Родинний майстерклас для дорослих і дітей віком з 7 років у супроводі дорослих.
  • 9 грудня – Різдвяна зірка з паперу. Вік дітей від 2,5 до 12 років.
  • 23 грудня – зірку з соломи можуть виготовити дорослі та діти віком з 7 років у супроводі дорослих.

Початок всіх майстерок  о 14-й годині, а проводитися вони будуть у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею за адресою: вулиця Проскурівська, 47. Свою участь у майстеркласі необхідно попередньо підтвердити за номером телефону 068 032 28 51.

Читайте також: Повірити у різдвяне диво: у Маліївцях розгорнули резиденцію святого Миколая

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.