Головна Life style Закривати марно: як кришка унітаза захищає від вірусів, що змиваються

Закривати марно: як кришка унітаза захищає від вірусів, що змиваються

by Max
Закривати марно: як кришка унітаза захищає від вірусів, що змиваються

Санвузол — не найчистіше місце у квартирі. Щоб уникнути поширення мікробів по всій кімнаті, а звідти і по інших приміщеннях, деякі радять закривати кришку унітаза перед тим, як змити. Але чи справді цей метод працює, інформує KURAZH.

Непрацюючий лайфхак

Згідно з недавнім дослідженням вчених із США, закрита кришка унітаза не є перешкодою для більшості бактерій. Хоча це й суперечить більш раннім результатам, провідний дослідник та мікробіолог Чарльз Герба попереджає, що все не так однозначно. Річ у тім, що повітря, що знаходиться в обсязі під кришкою, все одно витісняється водою під час змивання. А з ним у простір санвузла потрапляють і мікроби, що знаходяться там.

Неправильна оцінка результатів

Фахівець зазначив, що пораховані раніше результати, згідно з якими закрита кришка знижує кількість бактерій, не зовсім вірні, оскільки при їх оцінці було допущено помилку. Вчені тоді зосередилися лише на великих бактеріях. І справді, їх потрапляє у простір менше, але це сповна «компенсується» дрібнішими мікроорганізмами, яких закрита кришка зовсім не зупиняє.

Що працює

А ось що дійсно зможе зупинити поширення бактерій, так це регулярне миття унітаза. “Вам дійсно потрібно переконатися, що ви завжди миєте сидіння унітаза та інші місця в туалеті”, — каже експерт. Крім того, він радить мити руки з милом не менше 20-30 секунд після відвідин вбиральні.

Не варто забувати, що бактерії здатні виживати на різних поверхнях санвузла протягом 30 хвилин. Тому не варто зберігати поблизу унітазу зубні щітки, косметику чи рушники.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.