Головна Економіка ЄС розглядає продовження санкцій проти росії на фоні угорського вето

ЄС розглядає продовження санкцій проти росії на фоні угорського вето

як ЄС планує продовжувати санкції проти Росії

Питання продовження санкцій проти росії стало одним із найактуальніших для Європейського Союзу, особливо у 2023 році. Протистояння Угорщини цим санкціям викликає занепокоєння у брюссельських чиновників, які запитують: чого очікувати під час наступного продовження санкцій у липні?

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Наслідки угорського вето для санкцій ЄС

Ці санкції переглядаються кожні шість місяців і поділяються на секторальні та персональні. Секторальні санкції, включаючи заборону на імпорт російських товарів, зазвичай поновлюються в січні та липні, тоді як санкційні списки переглядаються у березні та вересні. Усі рішення мають бути ухвалені одноголосно 27 країнами-членами ЄС.

У січні та березні Угорщина, яка неодноразово критикувала санкції проти кремлівського режиму, вже піднімала питання про можливе вето. Нарешті Будапешт дав згоду, але не без поступок від Брюсселя.

«Брюсельські санкції нас знищують!» – було написано на білбордах у Будапешті в жовтні 2022 року.

Зараз представники ЄС висловлюють занепокоєння щодо продовження секторальних санкцій у липні, враховуючи можливі вимоги з боку Будапешта. Ситуація ускладнюється загальною дискусією про політику санкцій Заходу проти москви та триваючими переговорами про припинення вогню між росією, Україною та США. Ідея пом’якшення санкцій вже обговорювалася як можливий «пряник» для кремля, однак європейці, які не беруть участі в цій дискусії, поки що відкинули цю пропозицію.

Альтернативні варіанти для продовження санкцій

Серед можливих стратегій, які розробляють юристи в Брюсселі, є підготовка «плану Б», що дозволить обійти потенційне вето Угорщини. Це може включати продовження санкцій без необхідності в офіційному голосуванні, якщо більшість не проголосує за їх скасування.

Однак ця пропозиція викликає сумніви з юридичної точки зору, оскільки традиційно санкції подовжуються шляхом одностайного голосування. У разі ухвалення цього рішення, можливі юридичні наслідки, включаючи судові позови з боку Угорщини.

Додатково, Європейська комісія може ініціювати нові санкції, що буде сімнадцятим пакетом з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Однак ці нові заходи можуть слугувати предметом торгівлі в обмін на підтримку продовження чинних санкцій.

Будапешт, можливо, намагатиметься використовувати ці нові пропозиції для отримання вигод, зберігаючи при цьому діючі санкції до кінця року.

З огляду на всі ці фактори, ЄС стоїть перед складним вибором, адже одночасно потрібно вирішити питання щодо санкцій та переговорів з Україною про вступ до блоку. Після всього, Угорщина під керівництвом Віктора Орбана продовжує демонструвати лояльність до кремля, що ускладнює діяльність ЄС у цій ситуації.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини