Біль у суглобах – це, до певної міри, ціна, яку ми платимо за можливість жити та рухатися: суглоби просто зношуються з часом. Генетика, вік та інфекції не піддаються нашому контролю, але ми можемо впливати на це через контроль ваги та правильне харчування, інформує KURAZH.
Заливна риба, холодець, желе із фруктів та ягід, навариста юшка, салат із водоростей. В таих ставах є мукополісахариди, складні білково-вуглеводні комплекси, які містяться в хрящах, зв’язках, кістках та синовіальній рідині, необхідної для живлення та змащування суглобів.
Банани, мандарини та інші цитрусові, чорна смородина, журавлина, брусниця, авокадо, боби, горіхи. Джерела вітамінів С та магнію, які потрібні для синтезу гіалуронової кислоти. Вона теж важлива складова суглобового хряща та синовії.
М’ясо, риба, вишня, помідори, малина та полуниця, які містять колаген або стимулюють його вироблення в організмі. Нагадаємо, що колаген – білок, який відповідає за пластичність та пружність суглобового хряща.
Устриці, мідії, креветки, коричневий рис – джерела цинку, який також бере участь у синтезі колагену в організмі.
Бразильські горіхи, насіння соняшника, цільнозерновий хліб, гриби, сочевиця – джерело селену, що покращує роботу суглобів.
Тверді сири, сир, яйця, незбиране молоко. У цих продуктах багато кальцію, необхідного для здоров’я та міцності кісток.
Вершкове масло, печінка тріски – це вже про вітамін Д, який на пару з кальцієм підвищує щільність кісток.
Індичка, соя, яловичина, капуста, хрін, гірчиця, нут постачають нас сірою, вона сприяє засвоєнню кальцію в організмі.
Волоські горіхи, жирна морська риба, насіння льону та чіа. Цінні джерела омега-3 жирних кислот. Дослідження показують, що омега-3 знижує запалення у уражених артритом суглобах.
Баклажани, чорниця, жимолість, чорний виноград та інші овочі та фрукти фіолетового кольору. Вони багаті антоціанами, це антиоксиданти, що зменшують запалення.
Куркума дає протизапальний ефект та полегшує біль у уражених артритом суглобах. Щоб вона краще засвоїлася, її добре супроводжувати гострим перцем та імбиром. Можна додати прянощі до чаю і випити під бій курантів.
Салати, шпинат, морква, кабачки, броколі, цвітна капуста, спаржа, петрушка, кріп. Овочі та зелень теж борються із запальними процесами в організмі. Що більше їх на столі, то краще. Крім того, у листових овочах багато калію, він важливий для нормалізації обміну речовин.
Помірне фізичне навантаження абсолютно необхідне суглобам для того, щоб вони краще працювали і не рипіли. Оптимально – більше гуляти та плавати, займатися спортом, кататися на велосипеді. Якщо суглоби вже болять, порадьтеся з вашим лікарем.