Головна Life style Як виховувати дитину без батька: поради психологів

Як виховувати дитину без батька: поради психологів

by Max

В Україні під час війни матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на nashamama.

Психологи виділяють такі проблеми виховання дитини без батька:

– гіпертурбота, тобто, надмірна опіка чада, що не дозволяє йому здобути самостійність;
– нестача турботи, викликаний нестачею часу через велику кількість обов’язків;
– комплекси, що розвиваються у матері через її самотність і неможливість забезпечити дитині повноцінну сім’ю;
– формування у дитини комплексу неповноцінності і відчуття власної непотрібності;
– зайва суворість матері, пов’язана з підвищеними навантаженнями і, як наслідок, стресами;
– відсутність у хлопчиків прикладу для наслідування, а у дівчаток – образу люблячого батька;
– відсутність прагнення до досягнень, які, як правило, формуються під впливом батька;
– спотворене уявлення про сім’ю;
– хлопчики не мають уявлення про батьківські обов’язки, в майбутньому це відбивається на їхньому сімейному житті;
– діти звикають до того, що сім’я – це він (вона) і мама, тому чоловік, який з’являється в житті жінки, викликає негатив і агресію.

Психологи рекомендують уважно ставитися до виховання дітей, позбавлених спілкування з батьком. Якщо всю свою увагу зосередити на дитині, можна виростити егоїста. Малюк не повинен відчувати себе самотнім, але і надмірна турбота ні до чого.

Не слід брехати дитині, коли вона запитуватиме про тата. Рано чи пізно вона дізнається правду. Негатив щодо батька вселяти теж не потрібно, оскільки це може викликати агресію, особливо у дівчинки. З роками свою ненависть до батька вона підсвідомо виплесне на всіх чоловіків, що може істотно ускладнити її особисте життя. Важливо, щоб в її житті ще з раннього дитинства був чоловік, який дійсно любив її: дядько, старший брат, дідусь або хтось інший.

Виростити дівчинку без батька набагато простіше, тому що всім жіночим секретам її навчить мама. Оскільки дівчатка ототожнюють себе з мамою, жінка повинна стати прикладом для наслідування. Дочка повинна бачити маму оптимістичною і бадьорою, яка досягає всього сама.

Сина одинокій матері ростити набагато складніше, адже деякі чоловічі заняття не для жінок. У цій ситуації допоможе дядько, дідусь або знайомі представники чоловічої статі, які не тільки зможуть пояснити дитині чоловічі моменти, а й стануть певним прикладом.

Не можна нав’язувати синові свої погляди на життя і сприйняття світу, потрібно привчати його до самостійності, сприяти розвитку особистості. Потрібно заохочувати бажання сина займатися спортом. Хлопчику важливо відчувати свою значимість і силу, тому не варто переживати через відсутність чоловіка, адже є син, який завжди готовий захищати і підтримувати свою маму.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.