Російські пропагандисти створили фейк, що нібито “Український легіон” в Польщі просуває працівник ТЦК.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Російська пропаганда продовжує дискредитацію українських біженців в Європі.
У мережі поширюється інформація про те, що нібито українці стали лідерами серед мігрантської злочинності в Німеччині, пише видання “Стоп Фейк”.
Згідно з інформацією, яку поширили пропагандисти, в зв’язку із напливом українських біженців у Німеччині значно зросла кількість злочинів, скоєних мігрантами, зокрема кількість зґвалтувань та домагань, крадіжок, умисних і ненавмисних вбивств мігрантами місцевих жителів та гостей країни.
«Більшість підозрюваних – вихідці із Сирії, Афганістану, Іраку та України. Найбільшу частку мігрантів-злочинців у 2023 році склали українці (33,1%, більшість біженців у країні)», – з посиланням на доповідь кримінальної поліції пише низка ЗМІ.
Це твердження не відповідає дійсності та маніпулює даними, представленими у звіті Федерального управління кримінальної поліції Німеччини (BKA) за 2023 рік.
Почнемо з того, що згідно зі звітом у 2023 році найбільшу частку серед усіх біженців у Німеччині склали українці – 33,1% усіх мігрантів. Вони переважно є тими, хто отримав тимчасовий захист через війну, розв’язану росією проти України. За українцями йдуть громадяни Сирії (21,4%), Афганістану (10,2%) та інших країн.
У звіті також йдеться про зростання кількості злочинів, скоєних мігрантами, порівняно з попереднім роком – крадіжки (на 34,6%), злочини проти особистої свободи (на 19,5%), злочини проти власності та підробка документів (на 31%) , зґвалтування та домагання (на 16,5%). Водночас частка мігрантів серед усіх підозрюваних у Німеччині становить 8,9% – тобто 9 із 10 злочинів були скоєні особами, які не є мігрантами.
Пропагандистські ресурси, які розповсюдили неправдиву інформацію, пишуть, що українці нібито становлять 33,1% від усіх підозрюваних мігрантів і є лідерами мігрантської злочинності. Однак це зовсім не так. Число 33,1% у звіті згадується в контексті частки українців серед усіх мігрантів, які проживають у Німеччині. Насправді найбільше число мігрантів, підозрюваних у злочинах, є вихідцями із Сирії (19,2% усіх підозрюваних мігрантів). Також у лідерах – вихідці з Афганістану (11,2%), Іраку (5,4%), Грузії та інших країн.
Українці становили 11,6% підозрюваних серед мігрантів у 2023 році. Ця цифра істотно нижча за їхню частку серед біженців (33,1%).
Черговий фейк про “Український легіон” в Польщі
Раніше росіяни поширювали фейкову новину, що нібито до Українського легіону, який формується на території Польщі, набрали 500 добровольців — але серед них немає жодного українця.
І ось нова дезінформація. Російські телеграм-канали поширюють фото, де чоловік вступив до «Українського легіону» у Польщі. Російські пропагандисти стверджують, що він працює в ТЦК.
Але це фотофейк, пише видання “Вокс Чек”.
За допомогою зворотного пошуку у Google Lens фактчекери знайшли оригінальне фото, яке використали для документа чоловіка. Росіяни вже поширювали подібне зображення раніше, проте на ньому було обличчя іншої людини.
12 листопада 2024 року у Генеральному консульстві України у Любліні перші українці підписали контракти для служби у лавах «Українського легіону». Підполковник Петро Горкуш заявив про 700 заявок на вступ до підрозділу.
Чергова фейкова обкладинка
Проросійські боти у соцмережі Х, а також деякі азербайджанські та арабські медіа поширюють нібито обкладинку відомого британського журналу The Economist. На ній зображені російський диктатор володимир путін та новообраний президент США Дональд Трамп на тлі ракет та червоного від вибухів неба. Обкладинка супроводжується підписом «Апокаліпсис», пише Укрінформ.
За словами пропагандистів, буцімто головною темою випуску є те, що дозвіл Заходу для України завдавати далекобійних ударів вглиб Росії є «початком Третьої світової війни».
Ця обкладинка є фейковою – її немає ані на офіційному сайті The Economist, ані у його соцмережах, де зазвичай публікуються перші сторінки нових випусків.
На підробці, зокрема, відсутня дата виходу щотижневика, яка вказується на всіх автентичних примірниках The Economist.
Таким чином, російська пропаганда намагається залякати союзників України, щоб ті перестали допомагати нашій державі та відмовились від надання дозволу бити далекобійними ракетами по цілях вглиб росії. Пропагандисти рф також намагаються підвищити авторитет кремлівського диктатора, який перебуває у певній політичній ізоляції.
Маніпуляція про “Орєшнік”
Центр протидії дезінформації зазначає, що протягом тижня головною темою, пов’язаною з Україною, в країнах Глобального Півдня стали удари ракетами Storm Shadow по території росії та застосування москвою ракети, яку диктатор путін назвав «Орєшнік».
У зв’язку з цим у публікаціях низки медіа були присутні вигідні рф наративи про загрозу Третьої світової війни та звинувачення в ескалації на адресу Заходу.
Також медіа в країнах Глобального Півдня активно висвітлювалися нові ядерні погрози рф. Водночас китайськими виданнями ця тема майже повністю була проігнорована.
На тлі «ракетної ескалації» значно менше уваги приділяється темі дипломатичного врегулювання війни та посередницьких зусиль країн Глобального Півдня.
Варто зазначити, що російська пропаганда традиційно присутня в країнах Африки.
Як пише видання “Слово і Діло”,з а словами керівника Головного управління розвідки Кирило Буданова, «Орєшнік» – це назва науково-дослідної роботи, шифр. Сама ж ракетна система називається «Кедр», вона експериментальна: станом на жовтень у росіян було два зразки або «трохи більше».
«Орєшнік» – це балістична ракета середньої дальності класу «земля – земля». Її можна запускати як із ядерним зарядом, так і в без’ядерному варіанті. Бойова частина ракети ділиться шість боєголовок, кожна з яких несе шість суббоєприпасів.
З Астраханської області росії до Дніпра ракета, за даними ГУР, летіла 15 хвилин.