Головна Life style Як підтримати легені та посилити їх витривалість

Як підтримати легені та посилити їх витривалість

by Max
Як підтримати легені та посилити їх витривалість

Дихати повітрям — це здається природним для багатьох людей. Тим часом не всі усвідомлюють, наскільки для життя важливо, щоб легені були здоровими. Ми розповімо, як найефективніше підтримувати головний орган нашої дихальної системи в тонусі та допомогти протистояти йому різним збудникам, інформує KURAZH.

Не нехтуйте паровою лазнею

Бактерії можуть накопичуватись у легенях, що значно обмежує нашу працездатність. Добре прочистити судини може допомогти гаряча пара — як у паровій сауні, так і в домашньому душі із зачиненими дверима у ванній кімнаті. Як стверджують дослідники, вологе тепло розслаблює сполучну тканину і м’язи легень, що при регулярності процедур збільшує їхню здатність приймати в себе більше повітря.

Крім того, висока вологість у лазні позитивно впливає на слизові оболонки, які украй важливі для захисту організму від вірусів та бактерій.

Вибирайте правильний час для занять спортом

Як показало дослідження Єврейського медичного центру Лонг-Айленда у США, у другій половині дня легені працюють ефективніше, ніж опівдні — на цілих 20%. Тому фізичні навантаження на витривалість найкраще слід планувати відповідно.

Але не тільки витривалі види спорту, такі як біг, ходьба, їзда на велосипеді, а й вправи, що базуються на правильному диханні, також розтягують легені. Сюди відносяться, перш за все, йога та стретчинг. Танці також позитивно впливають на функцію легень. Однак при цьому важливо поступово підвищувати рівень тренувань.

Вживайте більше рідини

Недостатня гігієна ротової порожнини підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Деякі експерти дотримуються думки, що поганий догляд за зубами також сприяє запаленню дихальних шляхів. Адже якщо імунна система ослаблена, легкі навряд чи здатні боротися з вірусами та бактеріями, які, між іншим, можуть спричиняти і пневмонію. Тому крім зубної щітки необхідно регулярно чистити зуби ниткою та відвідувати стоматолога як мінімум раз на рік.

Для гарної гігієни порожнини рота також важливе систематичне зволоження. Пийте більше — бажано води чи несолодкого чаю. Це допомагає стимулювати позиви до кашлю та виводити бактерії назад назовні.

Їжте рибу

Як відомо, жирні кислоти омега-3, які містяться, зокрема в рибі, дуже корисні для здоров’я та здатні надавати істотну підтримку організму при запаленні дихальних шляхів. Наприклад, вчені з Індіанського університету (США) під час своїх випробувань з’ясували, що вживання риб’ячого жиру протягом шести тижнів покращує функцію легень до 64%. Тому рекомендується додавати до свого раціону жирні сорти риби, такі як лосось, сардини, форель або тунець.

Тренування для легенів

Щоб посилити функцію легень, існують різноманітні вправи, які можна виконувати в домашніх умовах.

Ось одна з них:

  • встаньте прямо, ноги на ширині плечей;
  • візьміть у руки кухонний рушник або шарф і натягніть за обидва кінці, ніби хочете його порвати;
  • витягніть руки на рівні плечей;
  • на вдиху через ніс підніміть витягнуті руки вгору над головою;
  • на видиху через рот поверніть руки у вихідне положення (до рівня плечей);

Повторюйте вправу стільки разів, скільки зможете. При цьому не забувайте, що рушник між руками повинен бути завжди туго натягнутим.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.