Російська армія, починаючи з 24 лютого 2022 року до 15 березня 2025 року, здійснила 31 удар по 25 українських готелях, в яких зупинялися журналісти. Цю інформацію наводить доповідь «Репортерів без кордонів» (RSF) та української організації Truth Hound. Правозахисники звинувачують російських військових у навмисних атаках, що мають на меті перешкоджати висвітленню війни.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Зростання атак на готелі
У доповіді зазначається, що в 2022 році удари по готелях були поодинокими, зафіксовано всього вісім атак. Однак з другої половини 2023 року частота обстрілів готелів, де зупиняються цивільні особи та журналісти, почала зростати, що свідчить про посилення загрози. У 2023 році було здійснено п’ять атак на готелі, у 2024 році – 14, а ще чотири атаки відбулися за перші два місяці 2025 року.
Обстріли торкнулися 25 співробітників ЗМІ, семеро з яких отримали поранення. Зокрема, в 2024 році внаслідок атаки на готель у Краматорську загинув радник з питань безпеки Reuters Раян Еванс.
Вимоги до відповідальності за воєнні злочини
«Напади на цивільну інфраструктуру порушують міжнародне гуманітарне право і є воєнними злочинами. Винні мають бути притягнуті до відповідальності», – підкреслила регіональна менеджерка RSF з питань України Полін Мофре.
Керівник відділу досліджень Truth Hound Роман Коваль зазначив, що обстріли готелів відбуваються систематично та з певною метою. Він вважає, що атаки спрямовані не лише на знищення будівель, а й на «залякування та завдавання шкоди» особам, які зупиняються в готелях.
Правозахисники також вказують на те, що через обстріли журналістам довелося змінити умови своєї роботи. Зокрема, кореспонденти «уникають проживання у готелях, що розташовані поблизу лінії фронту».
«Автомобілі без розпізнавальних знаків, відсутність шевронів Press на бронежилетах, відключена геолокація… Бути непомітним стало стратегією виживання. Деякі редакції обмежують кількість ночівель у готелях і віддають перевагу розміщенню в приватному секторі, а іноді зовсім забороняють поїздки до певних зон», – йдеться в доповіді.