Головна Новини Відключення електрики: скільки разів на день українцям вимикають світло (результати опитування)

Відключення електрики: скільки разів на день українцям вимикають світло (результати опитування)

by Max

Найчастіше люди казали, що світло у них відсутнє від п’яти до дев’яти годин поспіль.

Вже кілька місяців в усіх областях тривають відключення електрики, викликані ворожими атаками на енергетичну інфраструктуру країни. Українці ставляться до цього по різному: хтось з розумінням, інші — обурюються. Останні найчастіше вказують на несправедливість відключень електропостачання. З огляду на це представники Центру Разумкова провели тематичне опитування. Зокрема, цікавилися думкою жителів Хмельниччини.

Згідно з дослідженням, протягом останніх трьох місяців в оселях 73% опитаних світло вимикали переважно кілька разів на день, а один раз — у 14%. Втім, є люди, яким більше пощастило. Наприклад, 7% респондентів стикалися з відключеннями кілька разів на тиждень, 1,5% — раз на тиждень, 2% — рідше, ніж раз на тиждень, 0,5% — раз на місяць. Лише в одного відсотка світло або ніколи не зникало, або майже ніколи.

Також у людей запитали, наскільки довго не було світла протягом останньої доби. Найчастіше казали, що електропостачання було відсутнє від п’яти до дев’яти годин поспіль. Таку відповідь дали 33,5% респондентів. Також у багатьох людей (26%) постачання електроенергії не було від двох до чотирьох годин.

Скільки часу протягом доби не було електропостачання?

Скільки часу протягом доби не було електропостачання?

В частини українців спостерігається значно гірша ситуація з електропостачанням. Так, у 17% опитаних світла не було від 10 до 14 годин, у 7% — від 15 до 19 годин, у 2% — від 20 до 21 години, в 1% — понад 22 годин, а у 0,8% — протягом усієї попередньої доби

Натомість 4,5% відсотків без електрики сиділи понад одну годину, 1,5% — менше як одну години. А у 6% респондентів протягом останньої доби світло не вимикали.

Найчастіше відключення електрики мають сильний вплив на повсякденне життя жителів великих міст. Про це сказали 49% відсотків опитаних. Дещо менше — на мешканців невеликих міст і селищ міського типу (43%) та сіл (36%).

Як часто у вас вимикають електрику?

Як часто у вас вимикають електрику?

«Оцінюючи дії влади та енергетичних компаній з ліквідації наслідків ракетних ударів росії по об’єктах енергетичної інфраструктури України і відновлення енергопостачання за шкалою від нуля до десяти балів у середньому респонденти оцінюють рівень задоволеності цими діями 6,6 балами. Низький рівень задоволення (від 0 до 3 балів) висловлюють 14% опитаних, високий рівень задоволення (від 7 до 10 балів) — 55,5% опитаних», — зазначили представники Центру Разумкова.

Також за шкалою від нуля до десяти балів люди могли оцінити справедливість відключень електропостачання. Середньою оцінкою виявилося 6,1 бала. Низько справедливість та обґрунтованість відключень оцінюють 17% опитаних, а високо — 44%.

Довідково. Опитування проходило з 21 грудня 2022-го до 3 січня 2023 року на усіх територіях, крім тимчасово окупованих. За цей час поцікавилися думкою 2 тисяч 17 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

До теми: Відключення електроенергії на Хмельниччині: графік на 24 січня

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.