Головна Новини Вчителька з Хмельниччини стала однією з авторів підручника для українських школярів

Вчителька з Хмельниччини стала однією з авторів підручника для українських школярів

by Max

Навчальний посібник для дисципліни побудований на загальнолюдських моральних цінностях.

Учителька Зіньківського ліцею Валентина Когут разом з колегами-освітянами створили навчальний підручник для п’ятикласників «Основи християнської етики. Християнські моральні цінності у Біблії». Книгу схвалили у Міністерстві освіти і нині за нею вже навчаються в українських школах, де є такий курс. Про це розповіла сайту «Є ye.ua» Валентина Когут.

Підручник вирішили розробити під навчальну програму Нової української школи. Пані Валентина розповідає, що він побудований не тільки на християнських цінностях, а й на загальнолюдських: крізь нього проходить «червоною ниткою» любов до близького й Батьківщини. Щоб дітям було цікаво вивчати предмет, автори передбачили інтерактивні методи з елементами використання цифрових технологій.

«Коли ми вивчаємо нову тему, використовуємо спеціальний QR-код, який є у нас до кожного параграфу. Його діти сканують за допомогою телефону і таким чином отримують своє завдання. До прикладу, нещодавно ми проходили тему, де за QR-кодом було завдання «Склади слова», яке передбачало відтворити у правильній послідовності цитату із Біблії. Такі завдання дітям особливо подобаються, тому що вони можуть використати свій телефон. Їм простіше засвоювати інформацію, коли вони з нею взаємодіють», – розповідає співавторка підручника «Основи християнської етики. Християнські моральні цінності у Біблії».

Підручник вміщує як біблійні історії, так і життєві, зокрема, про Героїв сучасності. Фото: надане Валентиною Когут

Над підручником працювала команда освітян з різних куточків України на чолі з Василем Жуковським, професором Національного університету «Острозька академія». Його розробляли впродовж двох років.
Валентина Когут ділиться, що хоч викладає «Основи християнської етики» з 2011 року, досвід написання книги у неї був першим.

«Для мене ці автори мали неабиякий авторитет, тож спочатку були певні сумніви. Проте у процесі виявилось, що дуже гарна підтримка колег, розуміння, допомога… І якщо у нас звучало якесь зауваження, то ми сприймали його за добру настанову, адже це наша спільна справа і ми разом працюємо над тим, щоб підручник був якомога цікавішим і якіснішим для наших дітей», – згадує вона.

На сторінках підручника можна побачити відомих українських постатей, а також історії про однолітків. Фото: надане Валентиною Когут

Нині налічується 5 тисяч примірників книги «Основи християнської етики. Християнські моральні цінності у Біблії». Його надрукували за кошти благодійної релігійної організації та безкоштовно розіслали в школи, де вивчають цей предмет. Команда вже чекає на гриф від Міністерства освіти для підручника 6 класу, а також планує видати ще один – для семикласників.

Читайте також: Розкажіть про перемоги: старшокласників запрошують долучитися до всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!»

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.