Головна Новини В Україні більше немає селищ міського типу: що змінилося для Хмельниччини

В Україні більше немає селищ міського типу: що змінилося для Хмельниччини

by Max
В Україні більше немає селищ міського типу: що змінилося для Хмельниччини

Одне із колишніх селищ міського типу може претендувати на статус міста.

Відтепер в Україні офіційно керуватимуться оновленою класифікацією населених пунктів. Це передбачає Закон про «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», який вступив у дію 26 січня 2024 року. Згідно з ним, статус «селище міського типу» зникне. Натомість будуть лише міста, селища й села.

Як розповіла сайту «Є» заступниця директора Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Хмельницької ОВА Світлана Пасічник, на Хмельниччині є 24 населених пункти, які матимуть новий статус: «це усі селища міського типу, які у зв’язку з реформою стануть просто селищами», – зазначила посадовиця.

Крім того, новий Закон встановлює порядок надання статусу населеному пункту за кількістю населення. Містом вважається населений пункт з переважно компактною забудовою, чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч осіб, селищем – населений пункт з переважно садибною забудовою та чисельністю жителів не менш як 5 тисяч. Село ж є населеним пунктом із садибною забудовою та чисельністю жителів менш як 5 тисяч.

Попри це, за словами Світлани Пасічник, зміна статусу відповідно до кількості населення відбувається виключно за рішенням органів місцевого самоврядування. На сьогодні, усі селища міського типу залишаться селищами, навіть якщо цифра не доходить до мінімально встановленої норми.

«Якщо на сесії вирішать, що відповідно до кількості чисельності населення, селище має стати селом, то треба звернутись до Кабінету Міністрів, щоб ті підтримали рішення. Однак якщо такого звернення напишуть, залишаться селищем. Так само і по містах, і по селах. Якщо у селі більш ніж 5 тисяч мешканців, то вони можуть претендувати на статус «селища»: обґрунтувати, провести сесію, зібрати голоси і звернутися до Кабміну», – пояснила Світлана Пасічник.

За останніми даними Державної служби статистики (2021 рік), на Хмельниччині понад половина селищ мала нижчу кількість населення, аніж п’ять тисяч: це Війтівці (816), Базалія (1484), Закупне (1384), Лозове (1516), Смотрич (1749), Ямпіль (1829) тощо. Однак є й на Хмельниччині селище, яке може претендувати на статус міста. Йдеться про Летичів, у якому станом на 2021 рік було 10 тисяч 183 мешканці.

Читайте також: У Хмельницькому визначили, хто з талановитих дітей та митців отримуватиме стипендію міськради

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.