Головна Новини В обід приготували плов, ввечері – запрошують на концерт та поетичний вечір

В обід приготували плов, ввечері – запрошують на концерт та поетичний вечір

by Max

Хмельницький обласний художній музей запрошує містян на завершальний день святкування Дня музеїв.

Святкування Міжнародного дня музеїв працівники ХОХМу завершають у творчому колі друзів та відвідувачі. Таким чином вирішили компенсувати всі відібрані війною свята, і створити для гостей атмосферу для спілкування та відпочинку.

Розпочали день з кулінарного майстеркласу по приготуванню плову. «Чому саме плову? Тому що ми, українці, як великий мішок рису: тільки разом ми «смачні», а одна рисинка і не нагодує, і не зліпить нічого. Тому і багатий, соковитий, заправлений спеціями та щедротами нашої душі сьогодні до смакових вподобань мистецький плов», – розповідає Ольга Нікітіна, завідувачка науково-просвітницьким відділом Обласного художнього музею.

У ролі мистецького шеф-кухара виступає митець-волонтер Андрій Каптар. Розповідає, що плов в таких умовах готує не вперше. Був досвід приготування цієї страви на різноманітних музичних, кулінарних та навіть лицарських фестивалях і байкерських «зльотах». Основний секрет вдало приготовленого плову, каже митець, робити це з любов’ю та душею, але ж все таки основний інгредієнт для плову – наявність у ньому приправи зіра, без неї немає аромату та смаку справжнього плову. Сьогодні до «мистецького плову» додали родзинки, барбарис і курагу.

«Один із моментів вдалого плову – це гарно розігрітий казан перед початком готування. А приготування в таких умовах та в таких об’ємах схоже радше на «кулінарний фітнес»: коли ти великою ложкою повинен добре вимішати великий об’єм засипаних інгредієнтів», – коментує процес приготування Андрій Каптар.

За мастеркласом здаля спостерігають дві подруги – Анастасія та Вікторія. Вони прийшли до музею вперше. Вікторія по професії кухар, розповідає, що плов Плов до цього готувала кілька разів, одначе було цікаво подивитися на процес приготування цієї страви в таких «незвичних» атмосферних умовах. Тому і запропонувала подрузі сходити на цю подію. Обоє від першого знайомства з музеєм у захваті.

Отже, ще сьогодні – 20 травня – у вас є можливість долучитися до атмосферних культурних подій у Мистецькому музейному дворику. О 17.00 розпочнеться сольний концерт від гурту «Забавка і Дмитрик», 19.00 – поетична відкрита сцена за участю хмельницьких поетів та письменників. І, можливо, встигнути скуштувати «мистецького плову».

Читайте також: День вишиванки 2023: хмельничани влаштували показ мод у центрі міста

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.