Головна Політика Ужгород резонує: Венеційська комісія відкрила карту рекомендацій щодо закону про нацменшини в Україні

Ужгород резонує: Венеційська комісія відкрила карту рекомендацій щодо закону про нацменшини в Україні

by Max
Ужгород резонує: Венеційська комісія відкрила карту рекомендацій щодо закону про нацменшини в Україні

Венеційська комісія, яка є дорадчим органом Ради Європи, опублікувала висновок щодо українського закону про національні меншини України (№8224).

Комісія привітала ухвалення цього закону і визнала, що він надає низку гарантій відповідно до міжнародних стандартів. Водночас частину положень документа слід переглянути, вважають у Венеційській комісії.

З повним текстом зауважень, який містить 23 сторінки англійською мовою, можна ознайомитися за цим посиланням.

Серед іншого, Венеційська комісія рекомендує:

  • поширити право на організацію заходів мовами меншин для всіх осіб;
  • вилучити обов’язок передбачати переклад українською мовою інформації про публічні заходи на прохання відвідувачів (глядачів) або принаймні переглянути його у світлі принципу пропорційності;
  • переглянути зобов’язання, пов’язані з виданням книг і книгарнями з огляду на принцип пропорційності.

Також Венеційська комісія рекомендує відкласти поступову трансформацію шкільної системи мовами меншин і переглянути її з огляду на свій висновок.

Верховна Рада ухвалила закон «Про національні меншини (спільноти) України» і грудні 2022 року. Документ підтримали 324 народні депутати. Закон, серед іншого, регулює особливості державної політики з реалізації прав і свобод представників національних меншин.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.