Головна Новини Умови проживання ведмедя у зоокуточку Хмельницького перевірить Міндовкілля

Умови проживання ведмедя у зоокуточку Хмельницького перевірить Міндовкілля

by Max

Тварину можуть переселити у центр реабілітації ведмедів.

У Хмельницькому перевірять умови проживання бурого ведмедя Балу в зоокутку в парку Чекмана. У разі виявлення порушень, тварина буде переміщена у місце, яке відповідає вимогам законодавства.

Відповідні перевірки запровадили після розголосу в соцмережах, коли екоактивісти заявили, що ведмідь утримується у неприпустимих умовах. Першою увагу на це звернула зоозахисниця та волонтерка Дарія Гвоздьова. Як дівчина розповіла сайту «Є», вона родом з Хмельницького і коли приїхала в рідне місто, була здивована, що в місцевому парку клітці утримують ведмедя. Тож разом з іншими небайдужими вирішила допомогти тварині.

«Він живе усе своє життя в клітці, а жахливі умови в яких він знаходиться. Ми домовились з реабілітаційними центром для хижаків, де на відкритому просторі живуть ведмеді і вони готові забрати ведмедя собі. Дикі тварини не мають бути заручниками і забавою, а мають жити, якщо не на волі, то в гідних умовах», – зазначила вона.

Щоб допомогти тварині, активісти звернулися в обласну військову адміністрацію. Там вчора провели нараду стосовно цього питання з з органами наділеними повноваженнями державного нагляду (контролю). Як зазначили в пресслужбі ОВА, у результаті надали відповідні доручення вжити заходи стосовно належного утримання червонокнижної тварини в неволі.

Більше інформації сьогодні повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. За їхньою інформацією, Міністр Руслан Стрілець доручив перевірити дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» при утриманні цього ведмедя у неволі. У разі виявлення порушень, тварина буде переміщена у місце, яке відповідає вимогам законодавства.

«Національний природний парк «Синевир» вже готовий прийняти ведмедя у свій Центр реабілітації бурих ведмедів. Там зараз проживає 32 особини, – йдеться у повідомленні. – Усього в Україні проживає близько 330 особин ведмедя бурого. Це найбільший зникаючий вид хижака в Україні. Раніше проживав у лісовій і частково степовій зоні. Зараз лише у Карпатах. Нагадаємо, що у 2021 році наказом Міндовкілля затверджений План дій щодо збереження ведмедя бурого».

Додамо, раніше у парку Чекмана жили також батьки ведмедя Балу – ведмеді Аліса і Тімка. Восени 2019 року їх відвезли з Хмельницького до реабілітаційного центру, що в Запорізькій області. А навесні наступного року клишоногих відправили за кордон. Тварин перевезли до центру реабілітації бурих ведмедів «Libearty», що в Румунії.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.