Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Сполучені Штати не дозволяли Збройним силам України завдавати ударів по території Росії американською зброєю, йдеться у заяві речника Міністерства оборони США Патріка Райдера під час брифінгу.
«Міністр оборони (Ллойд Остін – ред.) підкреслив, що наша позиція щодо цього питання не змінилася», – сказав він.
Речник Пентагону додав, що «США зосереджені на забезпеченні України для звільнення її суверенної території».
«Ми збираємося продовжити ці розмови з нашими українськими партнерами, а також з нашими міжнародними союзниками. Тривають дискусії про надання Україні систем протиповітряної оборони», – додав Райдер.
Раніше група конгресменів США звернулась до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом дозволити використовувати західне озброєння для ударів по території Росії. Відповідний лист розміщений на сторінці комітету з розвідки Палати представників США у мережі Х.
У зверненні зазначено, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації президента США Джо Байдена.
Напередодні глава Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України висловив очікування, що Україна не буде застосовувати зброю за межами країни.
Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.
14 травня видання Politico з посиланням на двох неназваних офіційних осіб США повідомило, що політика адміністрації Байдена щодо заборони використання Україною наданої США зброї для ударів по території Росії не змінилася. Джерела Politico заявили, що військова допомога США Україні призначена «для оборони, а не для наступальних операцій» на території Росії.
Аналітики Інститут вивчення війни заявили, що українська операція щодо завдання ударів по системах у Росії, які безпосередньо підтримують наступальні наземні операції Росії на півночі Харківської області, за своєю суттю була б оборонною, і характеризувати таку спробу як «наступ» було б некоректно.