Головна Новини У нацпарку на Шепетівщині встановлюють штучні гніздівлі для комах

У нацпарку на Шепетівщині встановлюють штучні гніздівлі для комах

by Max

Зазвичай у штучні гніздівлі заселяються поодинокі бджоли – осмії.

У національному природному парку «Мале Полісся», на Шепетівщині, продовжують впроваджувати низку заходів для покращення стану біорізноманіття. Раніше сайт «Є» розповідав про те, як працівники заповідника облаштували на території будиночки для комах, які сугують для них оселею. А нині тут встановлюють вулики Фабра – спеціальні конструкції, у яких можуть гніздуватися перетинчастокрилі комахи.

Як розповідають у національному парку «Мале Полісся», штучні гніздівлі призначені для бджіл, сонечок, золотоочок, мух-дзюрчалок та осмій.

«Вулики Фабра – це штучні житла для комах, які являють собою зв’язані пучки різноманітних трубочок, порожнистих стебел рослин (очерет, різні зонтичні), дерев’яних полін, колод із просвердленими отворами тощо. Це досить проста, але ефективна конструкція, яка приваблює таких корисних для природних екосистем комах-запилювачів», – пояснюють у нацпарку.

Загалом на природоохоронній території з’явилося 15 вуликів Фабра. Їх встановили на відкритих сонячних ділянках поблизу природних лук, де є різнотрав’я.

Зазвичай у такі штучні гніздівлі заселяються поодинокі бджоли – осмії. Вони корисні запилювачі, які можуть літати й виконувати свої функції навіть у вологу й сиру погоду, у той час як звичайні бджоли не покидають своїх вуликів.

Читайте також: Щоб врятувати «Джавеліну» лісівники призупинили заготівлю дров у лісі на Славутчині

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.