Головна Новини У квітні на Хмельниччині стартує нерестова заборона на вилов риби

У квітні на Хмельниччині стартує нерестова заборона на вилов риби

by Max

Таку заборону впроваджують щороку, щоб зберегти рибні запаси.

З 1 квітня в Хмельницькій області розпочинається нерестова заборона на вилов риби. Про це інформують у Хмельницькому рибоохоронному патрулі.

«Нерест риби – це особливий та вкрай важливий період в житті водних мешканців. Це період розмноження риби. Щоб зберегти рибні запаси, щороку вводиться нерестова заборона, під час якої риба має можливість відновити свою популяцію та зміцнити її перед наступним рибальським сезоном», – зазначають у відомстві.

Також рибоохоронці повідомляють, що тривалість заборони залежить від водойми:
– у корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня (включно);
– на річці Дністер з усіма притоками з 1 квітня по 10 червня (включно);
– на водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);
– в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня (включно).

«Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега на визначених наказом ділянках. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 штука», – інформують у рибоохоронному патрулі.

Де дозволене любительське рибальство у період нересту – передбачено у наказі, з яким можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

За порушення правил рибальства передбачені штрафи від 34 до 680 гривень і кримінальна відповідальність, зазначають у відомстві.

Найбільше покарання – штрафи від 17 000 до 85 000 гривень або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, або позбавленням волі на той самий строк передбачене за незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди.Це передбачає стаття 249 Кримінального кодексу України. Також порушникам доведеться сплатити збитки, завданні рибному господарству.

Нагадаємо, що до 30 червня 2023 року включно на Хмельниччині діє заборона на вилов раків.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.