Головна Новини У Кам’янці-Подільському за день зафіксували 110 порушень правил стоянки. А що у Хмельницькому?

У Кам’янці-Подільському за день зафіксували 110 порушень правил стоянки. А що у Хмельницькому?

by Max

Зідно з даними інспекції з паркування, за 2023 рік в обласному центрі порушники правил стоянки сплатили понад 5 мільйонів гривень штрафу.

У Кам’янці-Подільському 16 січня запрацювала інспекція з паркування. Вже за день роботи у місті виявили 110 порушень правил стоянки. Серед них – паркування автівок впритул до зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів, а також надто близько до перехресть.

Раніше траплялося і таке, що стихійні парковки влаштовували на території Кам’янець-Подільської міської лікарні. Це перешкоджало руху «швидких» і заїзду машин пацієнтів, які потребували медичної допомоги. Щоб змінити вкоренілу тенденцію, медзакладу довелося встановити на території паркувальні бетонні півсфери.

Аби зменшити загальну кількість випадків таких порушень, однією з причин чого є дефіцит паркомісць, у 2024 році місто планує збільшити перелік локацій, відведених для паркування. У центральній частині Кам’янця-Подільського за кошти інвесторів мають облаштувати 11 платних стоянок. Будуть і безкоштовні, що розташовуватимуться біля проїзних частин дороги. Крім того, на місці однієї зі старих автостоянок з’явиться багаторівневий паркінг.

Про ситуацію з паркуванням у Хмельницькому

Щодо Хмельницького, то проблема неправильного паркування спостерігається переважно у центральній частині міста. Тут за 2023 рік інспекція з паркування зафіксувала найбільшу кількість правопорушень. Про це розповів сайту «Є» інспектор з паркування Олександр Йорданов.

«Найбільше правопорушень спостерігається на вулицях: Грушевського, Свободи, Проскурівська, Соборна, Володимирська, Староміська, Проскурівського Підпілля, Героїв Маріуполя, Героїв Майдану, Кам’янецька. Варіативність цих правопорушень велика. Це стоянка на контейнерних майданчиках для збирання побутових відходів й газонах, зупинка на перехрестях і посадкових майданчиках громадського транспорту, паркування у два ряди на проїжджій частині тощо», – каже Олександр Йорданов.

Загалом в обласному центрі за 2023 рік інспекція з паркування зафіксувала у місті 11 тисяч 900 правопорушень. Сумарно за цей період водії, які нехтують правилами паркуваня, сплатили 5 мільйонів 198 тисяч 208 гривень у бюджет громади.

«Зараз в управлінні транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради лише один інспектор з паркування. Він здійснює профілактику порушень в першу чергу на проблемних ділянках магістральних вулиць. Здебільшого, де проходять маршрути міського пасажирського транспорту в центрі міста. Також працює у мікрорайонах», – пояснив інспектор.

На його думку, велика кількість правопорушень пов’язана з несвідомим відношенням громадян до вимог Правил дорожнього руху та байдужістю до інших учасників дорожнього руху. Зважаючи на ці проблеми, варто вказати про ще одну – дефіцит паркомісць.

Муніципальна паркувальна зона на Львівському шосе. Фото: автора

За словами директора комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту Віталія Когута, через це у центрі міста планують додатково облаштувати 5 муніципальних майданчиків для паркування. Завдяки їм з’явиться 628 нових місць для паркінгу. Поки це рішення на стадії погодження документації.

«Будуть затверджені тарифи, коефіцієнт завантаженості, щоб скласти цей тариф правильно. Місця облаштування терміналів. Це буде автоматизована система без паркувальників, Оплату можна буде здійснювати через QR-коди або NFC. Ще одним із варіантів буде додаток «7pik», через який буде зручно розраховуватись», – каже Віталій Когут.

Місто планує додатково облаштувати 628 паркувальних місць. Вони будуть платними. Фото: автора

Нині у Хмельницькому працює тільки один муніципальний платний майданчик. Він розташований на Львівському шосе, біля речового ринку. Загальна кількість паркомісць – 130, 13 з яких розраховані для маломобільних верств населення.
Роботу другого комунального паркінгу, який був на проспекті Миру в районі автовокзалу №1, наразі призупинили. За словами Віталія Когута, раніше він мав невеликий попит, на стоянці «було 2-3 машини».

Найчастіше ж у центрі хмельничани користуються паркувальними зонами торгово-розважальних центрів, які є безкоштовними.

Читайте також: Будівлю колишньої пожежної частини продають в громаді на Хмельниччині

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.