Головна Новини У Хмельницькому впроваджуватимуть європейські принципи арбористики по лікуванню дерев та догляду за ними

У Хмельницькому впроваджуватимуть європейські принципи арбористики по лікуванню дерев та догляду за ними

by Max
У Хмельницькому впроваджуватимуть європейські принципи арбористики по лікуванню дерев та догляду за ними

Необхідними знаннями у цій сфері ділився польський експерт Пйотр Тишко-Хмєльовєц під час курсу, який проходив у Києві. Сертифікати про його завершення отримали і троє хмельничан.

У Хмельницькому планують провести інвентаризацію дерев, такі заходи дозволять оцінити їх стан здоров’я. Тепер у місті поступово впроваджуватимуть європейські принципи арбористики по лікуванню дерев та догляду за ними. Це допоможе деревам довше залишатися здоровими та не загрожувати безпеці людей чи будівель. Як доглядати та лікувати дерева навчали у столиці на курсі, який розробив та презентував польський експерт Пйотр Тишко-Хмєльовєц. В Польщі його випускниками стали понад 900 студентів. В Україні впродовж двох місяців навчання пройшли 34 учасники. Сертифікати про завершення курсу отримали і троє хмельничан. Здобутими знаннями вже поділилися з працівниками міських комунальних підприємств та управляючими муніципальних компаній.

«Ми давно шукали можливість, аби зрозуміти, чим насправді є дерева. Це окремий організм зі своїми функціями та вміннями самолікування. Тому цей курс дав нам дуже багато необхідних знань. І ми сподіваємося на продовження», – сказала випускниця курсу, ландшафтна дизайнерка комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницього» Ірина Новачок.

Навчання організували за сприяння міжнародного Фонду імені Семена Обломея за підтримки литовських та українських благодійників. Хлопець мріяв стати арбористом, але у червні 2022 року він загинув у Сєвєродонецьку.

«Для родини його загибель була таким болем, що вони з часом вирішили: найкращим способом вшанувати його пам’ять – здійснити одну з його мрій. Тому тепер люди матимуть можливість вивчати дерева і навчатися доглядати за ними. І ті можливості, яких не було в нього, будуть в інших», – розповіла співорганізаторка курсу Олена Макаренко.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читайте також: У Нетішині скасовують карантинні обмеження через захворюваність на ГРВІ

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.