Головна Новини У Хмельницькому ТЦК та СП нагадав краянам про кримінальну відповідальність

У Хмельницькому ТЦК та СП нагадав краянам про кримінальну відповідальність

by Max

Просять не поширювати в інтернеті те, що призводить до підриву авторитету Збройних Сил України та зриву мобілізації.

Хмельницький обласний Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оприлюднив заяву до громадськості, ЗМІ, блогерів, експертів.

«Поширення інформації в соціальних мережах інтернет, спільнотах месенджерів, щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК Хмельницької області під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян – призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві», – йдеться у зверненні.

Крім того, в ТЦК та СП нагадали, що такі діяння містять ознаки складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період), які виражаються у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій підрозділами ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності. За поширення таких даних передбачена відповідальність – позбавлення волі від 5 до 8 років.

До речі, нещодавно на Волині суд визнав винною адміністраторку телеграм-каналу, яка публікувала повідомлення про місця видачі повісток, винною в перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Їй призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років. Водночас, суд звільнив її від відбування покарання за умови, що вона протягом іспитового терміну тривалістю у два роки не вчинить нового злочину та виконуватиме покладені на неї обов’язки.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Він вступить у дію 18 травня.

Читайте також: На Хмельниччині судили чоловіка, який не прийшов у ТЦК через похмілля

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.