Головна Новини У Хмельницькому готуються до реставрації покрівлі пам’ятки архітектури на Проскурівській

У Хмельницькому готуються до реставрації покрівлі пам’ятки архітектури на Проскурівській

by Max

Спочатку створять науково-проектну документацію для проведення реставрації даху.

Комунальний заклад “Хмельницька музична школа №1 імені Миколи Мозгового” замовила проєктну документацію для ремонт покрівлі будівлі на вулиці Проскурівській. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Мова йде про виготовлення науково-проектної документації щодо реставраційного ремонту покрівлі Хмельницької музичної школи №1 імені Миколи Мозгового по вулиці Проскурівська, 18.

Підряником стало ТОВ “Студія архітектури та дизайну”. Вартість створення проєктних робіт 550 тисяч гривень. Засновником ТОВ “САД” є ексдепутат Хмельницької міськради Михайло Кіперман та Олег Шпарук.

Крім того, музична школа укалала угоду щодо технічного обстеження стану покрівлі, яке має виконати ФОП Чілій Анатолій Іванович за 30185 гривень.

Роботи мають виконати до кінця року.

Нагадаємо, будівля на Проскурівській, 18, де розташована музична школа, на початку минулого століття були кінотеатром «Модерн» та будинком торговця аптекарськими товарами Ізраїля Османа.

“Модерн” був найкращим серед ілюзіонів Проскурова. Увечері він весь сяяв вогнями електричних ламп, перед входом були встановлені красиві рекламні щити, біля вхідних дверей, прикрашених художнім різьбленням (до речі, ті двері збереглися донині), чергував швейцар. Всередині кінотеатру до послуг відвідувачів були просторе фойє, буфет, зал з м’якими кріслами й диванами. Всі приміщення вирізнялися особливою вишуканістю: стіни фойє оздоблені французьким гобеленом і прикрашені величезними дзеркалами, підлогу було викладено кольоровою керамічною плиткою, у кінозалі завіса і штори пошиті з червоного оксамиту. Під час кіносеансу грав невеликий оркестр, а безпосередньо перед початком демонстрації фільму конферансьє оголошував назву і короткий зміст картини. Зал для глядачів мав 200 місць”, – так описує історію будівлі Управління культури та туризму Хмельницької міськради.

У 1975 році у будинку розташували Хмельницьку дитячу музичну школу №1, яка зараз носить ім’я Миколи Мозгового.

У 2010 році колишній кінотеатр «Модерн» потрапив до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Хмельницького і став архітектурною та історичною цінністю міста.

Стосовно ремонту покрівлі будинку, то, за даними сайту “Прозорро”, у 2020 році проводився поточний ремонт покрівлі вартістю 31500 гривень.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.