Головна Новини У Хмельницькій області виявляють інфікованих кліщів: як убезпечити себе?

У Хмельницькій області виявляють інфікованих кліщів: як убезпечити себе?

by Max

Кліщі можуть бути носіями бореліозу та інших небезпечних хвороб.

З початку року на Хмельниччині виявили понад два десятки інфікованих кліщів. Про це повідомили представники обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За їх словами, станом на 1 червня лабораторія особливо небезпечних інфекцій прийняла на дослідження 88 кліщів. Як виявилося, 26 з них були уражені бореліями. Тобто вони могли бути носіями кліщового бореліозу та інших небезпечних хвороб. Для порівняння, протягом минулого року з 88 досліджених кліщів 28 становили аналогічну загрозу для здоров’я людей.

«Якщо вас вкусив кліщ, необхідно якнайшвидше здати його на аналіз до лабораторії. Це допоможе визначити, чи була комаха інфікована. Якщо так, то це допоможе вчасно розпочати лікування, адже укус інфікованого бореліями кліща спричинити до жахливих наслідків», — наголосили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Якщо ви видалили кліща у домашніх умовах, помістіть його у флакон, пробірку або інший чистий скляний посуд та щільно закрийте кришкою з проколами. Покладіть шматочок марлі чи вати, змоченої водою, та кілька травинок. Якщо ж не можете привезти кліща до лабораторії у день видалення, комаху необхідно зберігати в холодильнику за температури +4..+8 градусів не довше, ніж 48 годин.

Результати дослідження кліща можна отримати того ж дня. Телефон лабораторії особливо небезпечних інфекцій Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб: (068) 444-82-59 (з 8-ї до 16-ї години у робочі дні).

Паради, як вберегтися від кліщів

За інформацією обласного центру контролю та профілактики хвороб, найперше подбайте про відповідне вбрання. А саме: закрите взуття й одяг, головний убір.

Для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, який відлякує кліщів. Переважно він має форму аерозолю. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, якщо буде така потреба. У складі препарату має бути хоча б одна з цього переліку: DEET (ДЕТА), пікарідін (KBR 3023), IR3535, OLE (ефірна олія лимонного евкаліпта), PMD (параментан-діол), 2-undecanone, перметрін. Зокрема, захисним засобом варто обробити відкриті ділянки тіла, до яких може вчепитися кліщ, одяг (найперше шкарпетки та штани) й взуття.

Під час прогулянки тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву. Ретельно оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: комаха виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе. Найкраще це зробити у білій ванні з добрим освітленням. Вдома виперіть і попрасуйте одяг та речі, якими користувалися на прогулянці.

«Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через два-три дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах», — зазначили медики.

Якщо ви виявили на тілі кліща, дотримуйтеся такого алгоритму дій:

  • не натискайте;
  • не виривайте;
  • не заливайте олією або спиртом;
  • зверніться до травмпункту чи найближчого медичного закладу, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій;
  • якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутіть кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю;
  • продезінфікуйте місце укусу;
  • здайте кров на антитіла;
  • за потреби — пройдіть імунотерапію.
  • протягом трьох тижнів після укусу спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння шкіри навколо місця укусу, що продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Читайте також: У Летичеві кіт, хворий на сказ, напав на дівчинку

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини