Головна Новини У хмельницькому Свято-Покровському соборі освятили дві тисячі пасок для захисників

У хмельницькому Свято-Покровському соборі освятили дві тисячі пасок для захисників

by Max

Разом з пасками військовим передали інші освячені страви та продукти.

Сьогодні, 12 квітня, у Хмельницькому на території Свято-Покровського собору ПЦУ освятили паски, м’ясні страви, солодощі й інші продукти для українських захисників. Обряд провів єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло разом з капеланами та священниками хмельницької єпархії.

«Ми повинні пам’ятати, що можливість проводити богослужіння, можливість радіти цьому життю, є ціною багатьох, хто віддає своє здоров’я, віддає своє життя. Я переконаний, що зараз момент свідомого становлення української нації. На превеликий жаль, воно відбувається ціною крові, ціною життя наших кращих синів і дочок. Але ми повинні показувати, як і показуємо всьому світу, що ми є прикладом дружби і любові до ближнього, яку проявляють багато людей. У цей час особливо. Тому від лиця тих парафіян, тих жителів міста і області, які приходять в дні посту і прийдуть до нас у храми в час Великодній, я вдячний вам за ці богослужіння. Я складаю подяку вам, вашому керівництву і нашим захисникам України», – звернувся владика Павло до військових і правоохоронців під час освячення пасок.

Більше двох тисяч пасок та інших продуктів для захисників зібрали у Меджибожі місцеві віряни разом з настоятелем Свято-Миколаївського храму, протоієрея Петра Леськіва. Як зазначив священник, загалом протягом 2022 року вони відправили захисникам 36 бусів продукції. Передавали все через волонтерів або самотужки завозили.

Про важливість подібних ініціатив розповів військовий капелан Даниїл Тарнавський.

«Православна церква України завжди долучається до таких акцій, як подарувати паску і освячену страву для військовослужбовця. Якщо ми пригадаємо минулий рік, коли почалася активна фаза російсько-української війни, ми неодноразово бачили, як наші містяни долучалися до таких проєктів. На сьогодні це трохи стихло. Але ми пам’ятаємо, що наші хлопці потребують нашої уваги. Вони, можливо, не потребують в повній мірі тих страв, як прийнято привозити їм смаколики. Але наші військові потребують нашої уваги. Для них важливо пам’ятати, що їх чекають вдома. Ми доносимо в такий спосіб нашим військовим, що благодійність була, є і залишається ключовою у нашому житті. Тому що не тільки словами ми висловлюємо свою підтримку і увагу військовим, а й навіть бодай такими маленькими справами, які ми робимо в переддень Великодня і в ці перші декілька днів Страсного тижня», – сказав військовий капелан.

Цього разу паски та інші освячені продукти передали захисникам в Національну академію Державної прикордонної служби України, в Національну поліцію та Національну Гвардію України.

Нагадаємо, 2 квітня в хмельницькому храмі московського патріархату побили військовослужбовця. Під вечір біля Свято-Покровського храму, який належав до УПЦ (мп) зібралися сотні людей. Небайдужі прийшли під стіни храму, щоб стати на захист військового та почути вибачення за інцидент. Під час багатолюдного зібрання присутні проголосували за перехід до ПЦУ. Того ж вечора в соборі зазвучала молитва українською мовою.

Наступного дня ревізійна комісія знайшла у соборі бібліотеку з антиукраїнською літературою. Після виявлених матеріалів в приміщеннях Свято-Покровського собору міські депутати під час засідання сесії підтримали звернення до СБУ у Хмельницькій області. У документі обранці закликають перевірити храми московського патріархату на території міської громади, а також притягнути до відповідальності церковників, які ведуть антиукраїнську діяльність.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.