Головна Новини У Городку будують підземне укриття найвищого класу безпеки

У Городку будують підземне укриття найвищого класу безпеки

by Max

Більшу частину зовнішніх будівельних робіт вже виконали.

У Городку для освітніх закладів будують одне із найбільших на Хмельниччині бомбосховищ. Воно буде розраховане на тисячу людей, розповів сайту «Є ye.ua» перший заступник міського голови Артур Косінський.

За його словами, проєкт дозволить створити повністю безпечне середовище для учнів двох шкіл, у яких була складна ситуація з укриттями. Побудувати бомбосховище вирішили на території найбільшого навчального закладу у громаді. Це буде підземна монолітна споруда найвищого класу безпеки.

«Ми почали задумуватись про створення безпечного середовища в дитсадочках і школах з моменту початку повномасштабного вторгнення. Відповідно до потреб закладів, обрали місце для бомбосховища. Воно буде на території школи №4, оскільки цей освітній заклад має велику територію. Крім того, поруч із цією школою розташована ще одна», – розповідає Артур Косінський.

Що вже зробили та що планують зробити

Проєкт розпочали втілювати у червні цього року. Нині, каже Артур Косінський, б половину зовнішніх робіт вже зробили: «До споруди вже підвели інженерні комунікації, повністю зроблена вертикальна заливка і теплотраса. Відсьогодні будемо починати робити горизонтальну заливку – стелю. Згодом буде зворотна засипка, оскільки бомбосховище буде знаходитись під землею. Його також забезпечать належною вентиляцією та санвузлами».

Після завершення будівництва монолітної конструкції підрядники почнуть облаштовувати внутрішні простори, які будуть повністю підлаштовані під навчальний процес. Як і на звичайних уроках у шкільних класах, учні зможуть навчатися за партами. Крім того, тут будуть роздягальні та душові кабіни.

Більшу частину будівельних робіт вже виконали. Фото: надано Артуром Косінським

Також у планах майбутня споруда одночасно слугуватиме і укриттям, і цокольним приміщенням гуртожитку, який хочуть побудувати у рамках реформи освіти.

Йдеться про трансформацію вищої школи, яка передбачає, що загальна середня освіта матиме три рівні: початкова школа (1-5 класи), базовий рівень (5-9 класи) та профільний рівень (10-12 класи). Поняття «школа» зникне: 5-9 класи навчатимуться у гімназіях, а 10-12 класи – в ліцеях. За словами Артура Косінського, школа №4 має стати ліцеєм, і ймовірно, тут навчатимуться діти зі всієї громади. Відтак, коли почне діяти реформа (з 2030-х років), проєкт гуртожитку на території навчального закладу стане одною із необхідністей.

«У ньому житимуть ліцеїсти – усі діти з Городоцької громади. У нас на 48 населених пунктів 17 шкіл. Усі діти, які підуть в 10-12 класи, будуть навчатись в одному навчальному закладі, якому присвоять статус ліцею. Нами було визначено, що цим навчальним закладом буде школа №4. Вона з гарним ремонтом, у ній класна матеріально-технічна база та досить велика територія. Тому це робиться на перспективу», – пояснив посадовець.


Споруда буде повністю монолітною. Фото: надано Артуром Косінським

Про фінансування проєкту

Посадовець розповідає, що початкова вартість проєкту бомбосховища складала 60 мільйонів гривень. Під час відкритих торгів вдалося знизити суму до 48 мільйонів. Серед низки кандидатів переможцем тендеру стала фірма з Рівненщини.

Проєкт реалізується за умовами співфінансування місцевих органів самоврядування й держави.

За словами Артура Косінського, наразі на будівництво вже виділили 30 мільйонів з необхідної суми: 12 мільйонів з грошей громади та 18 мільйонів державної субвенції: «Хочемо здати бомбосховище в експлуатацію вже цього року. Головне, щоб нам у цьому допомогли погодні умови і ми все встигли».

Такою ділянка була у червні. Фото: надано Артуром Косінським


 

Читайте також: Для навчальних закладів у громаді на Хмельниччині будують укриття у вигляді «будинку Гобіта»

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.