Головна Life style Цікаві факти про колір, який відштовхує не тільки кліщів

Цікаві факти про колір, який відштовхує не тільки кліщів

by Max

Комарі, мухи та кліщі мають певні вподобання. Ми звикли до того, що їх приваблюють або, навпаки, відштовхують певні запахи. Однак колір одягу теж може відігравати важливу роль. Якщо ви не хочете близького знайомства з цими комахами, то маєте знати, яких кольорів краще уникати в гардеробі, вирушаючи на прогулянку до лісу. У сьогоднішній статті ми розповімо, від яких кольорів в одязі краще відмовитися, якщо не хочете, щоб на вас нападали комарі, мухи та кліщі, передає KURAZH.

Про комарів, мух і кліщів

Весна та літо — це довгі та теплі дні, коли ми багато часу проводимо на свіжому повітрі та на природі. На жаль, у цей же час на вулиці з’являються мухи, комарі та кліщі. З одного боку, всі вони виконують важливу функцію в природі, але кожен з нас напевно б вважав за краще, щоб ці комахи трималися подалі. Мухи розносять бактерії, і одне тільки їхнє дзижчання може сильно дратувати. Комарі нічим не кращі, тому що вони вгризаються в тіло, залишаючи після укусів сверблячі пухирі. Кліщі ж несуть у собі більшу загрозу для здоров’я і життя, оскільки можуть під час укусу заразити хворобою Лайма або інфікувати енцефалітом.

Нове дослідження

Для початку слід зазначити, що не існує єдиного кольору, який забезпечив би нам захист від усіх комах. Зазвичай трапляється так, що колір, який відштовхує одних, обов’язково приваблює інших. Проте варто знати, які відтінки не люблять мухи та комарі, а які для кліщів, навпаки, привабливі.

Недавнє дослідження показало, що мух особливо сильно приваблює синій. З іншого боку, їх відлякують усі відтінки жовтого в одязі. Це може стати несподіванкою для багатьох, оскільки раніше вважалося, що мухи полюбляють яскраві відтінки, які у них асоціюються з квітами.

Ґедзі, з іншого боку, надають перевагу чорному кольору, бо їхні улюблені господарі, тобто велика рогата худоба, мають шерсть цього відтінку. Їх менше цікавитимуть пастельні кольори (білий, кремовий або жовтий). Саме такий одяг слід одягати теплим спекотним днем, щоб гедзі не нападали.

Що щодо кліщів і комарів

Як виявилося, комарі дуже люблять такі кольори, як червоний, помаранчевий, чорний і блакитний. Вони повністю ігнорують зелений, фіолетовий, синій і білий. Однак слід зазначити, що цей експеримент було проведено тільки на одному виді комарів — Aedes aegypti. Ба більше, ці комахи реагували на колір винятково тоді, коли був присутній ще й запаховий подразник. Нагадаємо, що комарам подобається аромат людського поту.

А що щодо кліщів? Вони сліпі та глухі, але один експеримент показав, що колір одягу для них може мати певне значення. За словами фахівців, кліщі віддають перевагу людям у яскравому одязі. Ті, що одягнені в чорну куртку або штани, менш привабливі. Але на світлому одязі кліщів легше помітити і можна позбутися їх до того, як вони вгризуться в шкіру. Якщо перед нами стоїть дилема, яке вбрання краще захистить від цих павукоподібних, відповідь одна — обтисле і багатошарове. Збираючись до лісу чи на галявину, краще обрати довгі штани, кросівки та шкарпетки. Що менша поверхня тіла буде оголена, то менший шанс, що кліщам ви припадете до смаку.

Що люблять інші комахи

Оси та бджоли залюбки полетять на людей, вдягнутих у синій, фіолетовий та зелений одяг. Червоні або помаранчеві кольори їх не дуже приваблюють.

З огляду на все вищевикладене стає зрозуміло, що існують кольори, які можуть як приваблювати, так і відлякувати комах. Однак не варто слідкувати лише за гардеробом, вирушаючи до лісу на прогулянку чи по гриби. Усіх цих комах насамперед приваблює запах людини. Саме керуючись ним, вони шукають собі потенційну жертву. Наприклад, комарів приваблює аромат людського поту, ніж туалетної води.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.