Головна Новини «Це може змінити майбутнє громади»: на Хмельниччині планують побудувати еко-індустріальний парк

«Це може змінити майбутнє громади»: на Хмельниччині планують побудувати еко-індустріальний парк

by Max

У Городку презентували концепцію Індустріального парку «Вуглецево-нейтральний ЕКО АГРО ХАБ Поділля «Городок». Тут буде безвідходне виробництво сировини: олії та біоетанолу.

У 2012 році в Україні вперше зареєстрували Закон «Про індустріальні парки». Відтоді у різних областях країни, зокрема й на Хмельниччині, почали планувати будувати цілі комплекси заводів, що сприяють промисловому розвитку. На практиці ж лише одиниці з індустріальних парків могли працювати ефективно, що було пов’язано з недосконалим законодавством. Наприкінці 2021 року держава ухвалила проєкт закону, який «розв’язав руки» для підприємців і дав поштовх для розвитку цієї діяльності.

Нині у Мінекономіки зазначають, що в умовах війни індустріальні парки є одним із ключових інструментів розвитку державної економіки. За цей період почали працювати 14 нових індустріальних парків. Завдяки ним люди отримали робочі місця, яких в Україні з приходом війни критично не вистачає. Ще низка інвесторів заявили про намір створити індустріальні парки. Один із таких планують побудувати на Хмельниччині – у Городку.

Про будівництво вуглецево-нейтрального ЕКО АГРО ХАБу Поділля «Городок», його концепцію та переваги для громади розповів сайту «Є» перший заступник міського голови Городоцької міськради Артур Косінський. Він вважає, що реалізація цього проєкту якісно вплине на життя громади, та й області у цілому.

Від задуму до перших кроків

За словами Артура Косінського, ідея про створення індустріального парку на території Городоцької громади виникла ще до війни. Нині з’явилась можливість її втілити. Для реалізації проєкту відвели земельну ділянку комунальної власності площею 50 гектарів. Згодом на конкурентних засадах організували відкриті торги, на яких вибрали переможця.

«Індустріальний парк буде приватним – інвестори будуть втілювати проєкт виключно за власні кошти. Ми передали земельну ділянку в оренду на 35 років. Цю землю використовували як поля фільтрацій колишнього цукрового заводу. Виробництв й інших об’єктів нерухомості на ній не було. Земельна ділянка перебуває у комунальній власності, й коли закрився завод, її також не використовували. Побачили, що наші агровиробники практично за безцінь продають сільськогосподарську продукцію: кукурудзу, пшеничні сорти, бобові, олійні. Тому виникла ідея залучити інвесторів, щоб заробляти кошти на додатковій вартості – переробляти борошно, кукурудзу тощо. Крім того, це ще й додаткові робочі місця та додаткові кошти в бюджет громади на розвиток», – пояснює посадовець.

На позачерговій сесії, 16 жовтня, місцеві депутати ухвалили концепцію індустріального парку. Згідно з нею, близько 70 відсотків продукції, яка буде перероблятись в індустріальному парку, постачатимуть у Європу. Старт будівництва планують у 2024 році.

Як працюватиме еко-індустріальний парк

Вуглецево-нейтральний ЕКО АГРО ХАБ Поділля «Городок» буде спеціалізуватись на екологічній переробці відходів сільськогосподарської продукції. Ділянку площею 50 гектарів розділять на три промислові зони. Тут розташують завод з виробництва біопалива, масляне та екстрактно-олійне виробництво.

Як розповідає Артур Консінський, завод буде енергетично незалежним. Для цього близько 10 гектарів ділянки відведуть на встановлення сонячної електростанції та теплоелектростанції. Вони будуть повністю забезпечувати обсяги виробництва.

«Концепція індустріального парку – екологічна, адже виробництва мінімізуватимуть викиду вуглецю за рахунок того, що перетворюватимуть його на біопаливо. Це європейська практика замкнутого виробництва. Взяти до прикладу біоетаноловий завод: на ньому перероблятимуть качани та пелюстки із кукурудзи. Біопара, яка буде виділятися внаслідок переробки, буде подаватися на ТЕЦ. За цим принципом працюватиме сонячна електростанція та кожен завод, який буде на території індустріального парку», – розповідає Артур Косінський.

Щоб забезпечити екологічність, підприємства будуть використовувати обладнання, яке відповідає європейським екологічним стандартам. А після відкриття індустріального парку сюди планують залучати не тільки українських, а й закордонних інвесторів.

«Оскільки більша частина продукції буде йти на європейський ринок, ми розуміємо, що екологічні стандарти є вкрай важливими. Відтак українське виробництво зможе не тільки бути конкурентоспроможним на міжнародному ринку, а й залучати закордонних інвесторів, які готові вкладатись у проєкти сталого розвитку», – підкреслює Артур Косінський.

Які переваги отримає місцева громада

Концепція індустріального парку передбачає, що в індустріальному парку працюватимуть місцеві жителі. Майбутні виробництва розраховані на близько 500 робочих місць. За словами Артура Косінського, створення індустріального парку позитивно вплине на сталий соціально-економічний розвиток та інфраструктуру міста.

«Городоччина давно славиться своїм індустріальним минулим. На території громади раніше було понад 10 великих підприємств. Думаю, що все-таки у нас залишився цей індустріально-виробничий ген. Позитивних аспектів будівництва індустріального парку багато. Це і податки, і соціальна складова, це економічній розвиток, інфраструктурний розвиток, це залучення інвестицій, це робочі місця. Так само розвиток малого і середнього бізнесу, тому що будуть потрібні і готелі, і місця для відпочинку, і багатоквартирні будинки, і стадіони, і різноманітні заклади харчування. Будівництво індустріального парку може докорінно змінити майбутнє громади», – розповідає Артур Косінський.

Читайте також: У громаді на Кам’янеччині виконали термомодернізацію трьох шкіл

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.