Головна Новини Три профтехнічні заклади Хмельниччини перемогли у проєкті «#100 майстерень»: як і за скільки оновлять навчально-практичні простори

Три профтехнічні заклади Хмельниччини перемогли у проєкті «#100 майстерень»: як і за скільки оновлять навчально-практичні простори

by Max

Завдяки проєкту у ВПУ №36, що Кам’янеччині, завершать оновлення автопарку спецтранспорту, який використовують для практичних занять.

У рамках проєкту «#100 майстерень» визначили перші 72 профтехи, в яких оновлять навчально-практичні простори освітніх закладів. До цього переліку увійшли три навчальні заклади Хмельницької області, йдеться в наказі Міністерства освіти і науки.

Навчально-практичні центри оновлять у Хмельницькому центрі професійно-технічної освіти сфери послуг, Подільському центрі професійно-технічної освіти та Вищому професійному училищі №36 у селі Балин, на Кам’янеччині. Нещодавно вони та ще близько двох сотень закладів профтехосвіти надсилали на розгляд проєкти, в яких сформували власне бачення оновлених майстерень.

«Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Власне мета проєкту – створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Як і за скільки оновлять навчально-практичні простори

На проєкт оновлення майстерні Вищого професійного училища №36 у селі Балин виділили 14, 6 мільйона гривень, з яких 9,086 мільйона складає державна субвенція. Ще понад 5,5 мільйона гривень вкладе у реалізацію проєкту навчальний заклад, розповів сайту «Є» заступник директора з навчально-виробничої роботи Анатолій Чміль.

Він каже, що під час розробки концепції оновленої майстерні сільськогосподарського профілю орієнтувались саме на забезпечення її технікою, яка йде у ногу з часом. Частину сучасних машин і обладнання профтех вже має, а завдяки проєкту автопарк спецтранспорту навчального закладу буде оновлений повністю. Натомість у майстерні, за словами Анатолія Чміля, кардинальних змін внутрішніх просторів не передбачено, але відбудеться косметичний ремонт. Також у планах оновити устаткування та замінити меблі.

«У рамках цього проєкту маємо закупити потужний трактор, сівалку з системою нульового обробітку ґрунту, посівний комплекс і навантажувач-екскаватор. Плюс до цього ми облаштуємо саму майстерню. Вона у нас дуже простора, є великий в’їзд, який дозволяє цілком заїжджати комбайну. Тут плануємо зробити заміну вікон і дверей, зробити косметичний ремонт, забезпечити сучасним інструментом і облаштувати комфортні робочі місця. Для цього поставимо сучасні меблі. Майстерня у нас не буде стаціонарна. Під кожну тему уроку, яка нам техніка необхідна, завозимо її в лабораторію, а іншу вивозимо», – зазначив заступник директора з навчально-виробничої роботи Вищого професійного училища №36 у селі Балин.

Реалізація проєктів інших двох профтехнічних закладів дозволить удосконалити підходи до здобування практичних навичок у сфері громадського харчування. Так, на трансформацію майстерні Хмельницького центру професійної технічної освіти сфери послуг» виділили 14,416 мільйона гривень, а Подільський центр професійно-технічної освіти оновить навчально-практичний простір за 5,052 мільйона гривень.

Як зазначають у Міносвіти, проєкти почнуть втілювати наприкінці весни, а в наступному навчальному році в сучасних майстернях зможуть здобувати освіту всі охочі.

Читайте також: Для тих, хто опинився у скрутному становищі: у Хмельницькому створили кризове відділення

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.