Головна Новини Тепле і помірно вологе: яку погоду прогнозують на літо

Тепле і помірно вологе: яку погоду прогнозують на літо

by Max

Цьогорічне літо дивуватиме нас контрастами.

Навесні українці відчули і аномальну спеку наприкінці березня-на початку квітня, і заморозки в середині весни, і посуху у травні. Чим же здивує нас погода влітку?

За словами кандидата географічних наук, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віри Балабух, літо цьогоріч буде теплим, але не надто спекотним. Хоча температура, найвірогідніше, перевищить норму на 1-2 градуси. Метеорологиня каже, що протягом сезону переважатимуть повітряні маси з Атлантики, які приноситимуть помірну вологу і тепло до України. Водночас періоди тривалої спеки малоймовірні.

Що стосується дощів влітку, то поки що аномально великої кількості опадів метеорологи не прогнозують. Швидше за все, кількість опадів буде в межах кліматичної норми. Найпосушливішим очікується червень. «Найбільш нестійкою погода в Україні буває у липні. Протягом цього місяця спостерігається найбільша повторюваність злив, гроз, граду, шквалів. Тож і цей рік не буде винятком», – каже Віра Балабух.

Найсильніші аномалії та тенденції до утворення хвиль спеки ймовірні у західних, південних та південно-східних областях країни. Суттєві та тривалі зниження температури повітря малоймовірні. Найвища температура повітря очікується в липні й першій половині серпня.

«Якщо говорити про червень, то згідно з тими прогнозами, які зараз вже є, які дають основні світові кліматичні центри, очікується, що цей місяць в Україні може бути на один-два градуси вищим за норму. При цьому найбільш аномальною температура може бути у західних областях, а також на південному сході», – констатує Віра Балабух.

За прогнозами Укргідрометцентру, середньомісячна температура у червні очікується у межах 17-22 градусів, а у гірських районах – 11-18. Абсолютний мінімум температури повітря – 1-9 градусів, а абсолютний максимум –32-38,5 градусів. Липень, за розрахунками синоптиків, теж очікується теплішим на два градуси за кліматичну норму. Надалі синоптики прогнозів поки що не дають.

Також синоптики попереджають, що України знову може дістатися пил із Сахари чи з регіону Каспійського моря. Як зазначають фахівці, такі явища – цілком нормальні, траплялися вони й у попередні роки, просто часто українці не звертали на них уваги.

Прогноз народного синоптика

За словами народного синоптика Володимира Деркача, з середини першої декади червня зросте ймовірність короткочасних дощів, які дещо знизять температурні показники, але вже до кінця першої десятиденки червня повітря знову прогріється. Теплим буде практично увесь місяць, а окремі дні передбачаються надто спекотними. Наприкінці червня очікуються невеликі дощі й помірне тепло.

Невисокою як для літа температурою розпочнеться липень. Однак, за прогнозами народного синоптика, вже за кілька днів стане сонячно і тепло. Середину літа Володимир Деркач прогнозує з короткочасними дощами і незначним зниженням температури. Початок серпня, за його словами, теж буде дощовим. Останній місяць літа очікується теплим, але не спекотним – словом, досить комфортним.

Синоптики кажуть, що довгострокові прогнози – справа невдячна, і вони не завжди справджуються. Проте основні тенденції все ж можливо окреслити заздалегідь.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.